سه‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱

تفاهم نامه همکاری ذوب‌آهن اصفهان و سازمان شهرداریها و دهیاریها جهت تأمین ریل امضا شد

ذوب اهن

اصفهان - تفاهم نامه همکاری سازمان شهرداریها و دهیاریها و کارخانه ذوب‌آهن در زمینه تولید و تأمین ریل موردنیاز قطار های شهری امضا شد .

به گزارش قدس انلاین به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور  گفت: امضای این تفاهم نامه درراستای اهداف عالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه و نیز نگاه ملی مجموعه وزارت کشور در حمایت از صنایع داخلی کشور و استفاده حداکثری از توانمندی های بومی و ایجاد ظرفیت‌ و توانمندی‌ تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان، طی فرآیند ارزشمند طی شده در سال های اخیر، صورت گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد با امضای این تفاهم نامه و تعامل و همکاری متقابلی که میان دولت، مدیریت شهری و صنعت ایجاد خواهد شد، علاوه بر توسعه حمل و نقل عمومی شهری که از دغدغه های مردم و اولویتهای همه مسوولان است و تاثیر زیادی در کاهش آلودگی شهرهای بزرگ دارد، شاهد توسعه و حمایت از تولید ملی ریل موردنیاز خطوط متروی کلانشهرهای کشور باشیم.

وی با بیان اینکه تامین تجهیزات موردنیاز قطارشهری ها از اولویتهای اصلی دولت است، تاکید کرد: بهره گیری از توانمندی شرکت‌های داخلی در توسعه خطوط و ایستگاه های قطار شهری ها و تامین تجهیزات مورد نیاز آنها از جمله واگن های مترو با استفاده از توان داخلی در اولویت وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قرار دارد.

وی اضافه کرد: در راستای اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه، اطلاعات مربوط به ریل موردنیاز قطار شهری‌ها توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور استخراج و پس از برآورد لازم  سعی می کنیم در اسرع وقت، زمینه انعقاد و مبادله قرارداد واحد هر یک از قطار شهری‌ها با شرکت ذوب آهن اصفهان را فراهم نماییم.

جمالی نژاد با بیان اینکه توانمندی ها و ظرفیتهای مناسبی در شرکت های تولیدکننده داخلی وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به نیاز شهرداریها به تامین ماشین آلات و تجهیزات حوزه کاری آنها از جمله توسعه خطوط قطارشهری، تلاش کردیم با امضای این تفاهم نامه زمینه حضور بخش خصوصی داخل کشور به عنوان موتور اصلی تامین کننده این نیازها را فراهم نماییم.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۵۰۰ کیلومتر خطوط مترویی مصوب در کلانشهرها در حال مطالعه و اجرا می باشد که برهمین اساس حدودا ۲هزار کیلومتر خطوط ریلی برای اجرای این پروژه ها نیازمند است که در مرحله اول برای خطوط ریلی در حال ساخت هزار کیلومتر برای دو سال آینده نیازمندیم که باید از سوی کارخانه ذوب آهن تهیه شود.

 مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت : این مجتمع عظیم صنعتی آمادگی کامل برای تولید ریل مطابق آخرین استانداردهای جهانی ( استاندارد  EN۱۳۶۷۴ ) با مارک های مورد نیاز شرکت های مترو از جمله ریل UIC۵۴ و ریل S۴۹ را دارد .

وی از آمادگی ذوب آهن اصفهان برای تامین تمام ریل مورد نیاز جهت خطوط متروی کشور  خبر داد و گفت : در گام اول ۶۰۰ تن ریل جهت متروی بهارستان اصفهان تحویل داده شده است و تولید این محصول مطابق درخواست های بعدی انجام خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.