چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

در مخالفت با خواسته اعتصاب کنندگان این کشور عنوان شد

ماکرون: طرح بازنشستگی اجرا می‌شود

ماکرون

رئیس جمهور فرانسه در پیام سال نو خود، با خواسته اعتصاب کنندگان این کشور مخالفت و عنوان داشت که طرح بازنشستگی مورد نظر وی اجرا می شود.

قدس آنلاین؛ به نقل از فرانس ۲۴، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه، در پیامی در آستانه سال نو میلادی تاکید کرد که طرح اصلاح نظام بازنشستگی در این کشور با وجود اعتراض مخالفان به اجرا در خواهد آمد.

رئیس جمهوری فرانسه در حالی بر اجرای این طرح تاکید کرد که ۲۷ روز از آغاز اعتصاب‌های گسترده در اعتراض به طرح دولت می‌گذرد. امانوئل ماکرون با این حال در سخنان خود از اعضای دولت فرانسه خواست که به سرعت با آن دسته از اتحادیه‌های کارگری که حاضر به مصالحه هستند به توافق دست یابد.

کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه (CFDT) یکی از اتحادیه‌های کارگری است که از زمان آغاز اعتراض‌ها به لایحه قانون بازنشستگی دولت ماکرون، موضعی نرم‌تر نسبت به این قانون در پیش گرفته است.

او همچنین در سخنان خود در شب سال نو میلادی پذیرفت که طرح دولت فرانسه برای اصلاح نظام بازنشستگی ترس‌ها و مخالفت‌هایی را برانگیخته است.

مخالفان طرح اصلاح نظام بازنشستگی بر این باور هستند که دولت امانوئل ماکرون قصد دارد ضمن افزایش سن بازنشستگی میزان مستمری بازنشستگان را کاهش دهد. دولت ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه ضمن رد احتمال کاهش میزان مستمری بازنشستگان تاکید می‌کند که فرانسوی‌ها به دلیل افزایش شاخص امید به زندگی باید دیرتر از نسل‌های قبلی بازنشسته شوند.

در طرح دولت برای اصلاح نظام بازنشستگی پیش بینی شده است که سن قانونی بازنشستگی ۶۲ سال باقی خواهد ماند اما کسانی که در این سن بازنشسته شوند مستمری کمتری از افرادی دریافت خواهند کرد که در سن ۶۴ سالگی بازنشسته خواهند شد. دولت فرانسه به این ترتیب قصد دارد تا شهروندان را به سوی ادامه فعالیت حرفه‌ای تا سن ۶۴ سالگی یا حتی بیشتر سوق دهد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.