پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

به همت اداره علوم قرانی آستان قدس رضوی؛

مراسم بزرگداشت چهارمین سالگرد «حمیدرضا عباسی» در حرم رضوی برگزار شد

بزرگداشت قاری حرم

آئین بزرگداشت چهارمین سال درگذشت حمیدرضا عباسی؛ قاری و موذن حرم مطهر رضوی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش قدس آنلاین، به مناسبت فرا رسیدن چهارمین سالگرد درگذشت حمیدرضا عباسی؛ قاری و موذن حرم مطهر رضوی، مراسم بزرگداشتی امشب بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور جمعی از اعضای جامعه قرآنی مشهد اعم از اساتید، قاریان و خانواده این فقید سعید در محل دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی واقع در صحن جمهوری این بارگاه منور برگزار شد
این مراسم نورانی و معنوی که مجید افخم‌الشعراء اجرای آن را به عهده داشت با تلاوت آیاتی از سوره مبارکه فاطر توسط هادی اسفیدانی؛ قاری ممتاز و موذن حرم مطهر رضوی و نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن کرواسی در سال جاری آغاز شد.
در این مراسم همچنین جواد پناهی؛ قاری بین‌المللی و موذن پیشکسوت آستان قدس رضوی آیاتی از سوره مبارکه احزاب را با نوایی ملکوتی تلاوت کرد.  
اجرای تواشیح و همخوانی توسط گروه همخوانی «ولیعصر(عج)» از دیگر برنامه‌های این محفل قرآنی بود و سپس این مراسم معنوی و نورانی با قرائت دعای ختم قرآن پایان یافت.  
در این محفل نورانی حاضران با تلاوت قرآن و هدیه ثواب آن به روح حمیدرضا عباسی برای آن مرحوم از درگاه ایزد منان طلب مغفرت و علو درجات را برای این فقید سعید درخواست کردند.    
رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی در حاشیه این محفل مراسم گفت: حمیدرضا عباسی قلبی سرشار از محبت به قرآن و اهل بیت(ع) داشت و آنچه نام این قاری را ماندگار کرده اخلاق خوب و چهره خندان او است.
وی با بیان اینکه یک قاری علاوه بر قرائت و تلاوت قرآن باید منش قرآنی نیز داشته باشد، ابراز کرد: مرحوم عباسی در خانواده‌ای قرآنی بزرگ شده بود و پدر و مادر او را با محبت اهل بیت(ع) پرورش داده بودند.
شجاع با اشاره به حدیثی نورانی از امام رضا(ع)، بیان کرد: از منظر ایشان شیعیان واقعی کسانی هستند که قلبشان عاری از غل و غش و کینه باشد و مرحوم عباسی نیز هیچگاه از کسی کینه‌ای به دل نمی‌گرفت و با اطرافیان بسیار خوش برخورد و مهربان بود.
وی ابراز کرد: یک قاری قرآن باید اعمال و رفتارش منطبق با دستورات قرآنی باشد و حمیدرضا عباسی نمونه عینی چهره قرآنی متخلق به اخلاق و منش قرآنی بود.
گفتنی است: مرحوم حمید رضا عباسی ۹ دی ماه ۱۳۹۴ پس از داوری مسابقات قرآن بسیج استان سمنان درحال بازگشت به مشهد دچار سانحه رانندگی شد و به کما رفت و پانزدهم دیماه شمع وجودش خاموش شد و به دیدار حق شتافت.

منبع: استان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.