دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱

توقف کار ۵۷ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راههای رزن

ساخت غیر مجاز

همدان -رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای رزن از توقف کار ۵۷ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راههای این شهرستان در ۹ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، مرتضی داوودی با اشاره به اینکه این توقف کار در راههای شریانی، اصلی و راههای فرعی و روستایی شهرستان انجام شده است، اظهار داشت: آزادسازی حریم راه های شهرستان به منظور بالا بردن ایمنی تردد خودروها و حفظ حریم راه و به منظور پیش‌‎بینی توسعه آتی جاده‌ها انجام می شود.

وی کم شدن عرض جاده و افزایش عبور عابران پیاده در جاده ها را از دلائل اصلی ساخت و سازهای غیرمجاز بیان کرد و گفت: ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه‌ها موجب ناامنی در محورهای مواصلاتی می شود.

داوودی ادامه داد: بر اساس قانون راه و ایمنی اگر کسی بخواهد پس از محدوده یکصد متری از حریم راه ها مجتمعی احداث کند باید اداره راهداری مجوز این کار را صادر کند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای رزن تصریح کرد: در این مدت همچنین با اخذ دستور قضایی، ۷ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه‌های این شهرستان تخریب شده است.

وی افزود: در این مدت مجوز ساخت ۲۶ مورد در استان همدان نیز صادر شده است.

داوودی ساخت ‌و سازهای غیرمجاز در حریم راه‌ها را از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در بروز تصادفات جاده‌ای برشمزذ و تأکید کرد: هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه‌ها به معنای استقبال از حوادث ناگوار ترافیکی و امکان بروز تصادف‌های با ضریب شکنندگی و صدمه‌ی بالا است که جلوگیری از تجاوز به حریم راه‌ها علاوه بر آرامش بصری برای کار برون‌جاده‌ای موجب افزایش ایمنی و کاهش شدت سوانح رانندگی می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.