سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

کلاهبرداری میلیاردی با فروش شن و ماسه به جای گندم در خراسان شمالی

گندم

خراسان شمالی-فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دستگیری ۲ متهم که با اضافه کردن ماسه و شن نرم به گندم های دولتی اقدام به فروش آن به کارخانه های آرد بجنورد می کردند، خبر داد و گفت: این افراد تا کنون از این طریق ۵۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به جیب زده اند.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا مظاهری با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر این که در یکی از سیلوهای نگهداری گندم در شهرستان جاجرم، قبل از بارگیری گندم ها مقدار زیادی شن نرم به گندم های دولتی اضافه می شود، بلافاصله مراتب در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی در ابتدا اقدام به بازرسی از این سیلوها کردند، افزود: در بررسی های بعمل آمده مقدار زیادی خاک، شن و ماسه در سطح گندم های موجود در این سیلوها مشاهده شد .

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه برای بررسی بیشتر موضوع، از کارشناسان اداره بهداشت محیط آن شهرستان برای حضور در سیلو ها دعوت بعمل آمد، تصریح کرد: در بررسی بیشتر مشخص شد که اخیرا صدها تن گندم از این شهرستان به مقصد کارخانه های آرد شهرستان بجنورد بارگیری شده که پس از تخ لیه بار در مقصد، مقدار زیادی شن و ماسه نرم که در داخل گندم ها بوده مشاهده می شود.

سردار مظاهری با اشاره به اینکه با تحقیقات انجام شده و بازرسی های مستمر، ماموران، محلی را در محوطه پشتی سیلوها که مقدار ۱۰ متر مکعب شن و ماسه نرم در آن دپو شده بود را روئیت کردند، یاد آور شد: سیلوی مورد نظر با هماهنگی مقام قضائی برای انجام تحقیقات بیشتر پلمپ شد.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی ادامه داد: با بررسی های بیشتر مشخص شد که از ابتدای سال جاری مقدار ۱۱ هزار تن گندم به نرخ دولتی توسط اداره غله شهرستان جاجرم خریداری شده که جهت نگهداری و انبارداری به شخصی حقیقی با هویت معلوم طی قراردادی تحویل داده شده است.

این مقام ارشد انتظامی در استان با اشاره به اینکه تحویل گیرنده گندم ها، مکلف به تحویل همین مقدار گندم به کارخانجات آرد طی حواله های ارسالی بوده است، ادامه داد: در جریان این پرونده، مدیران عامل کارخانه های آرد در شهرستان بجنورد نیز قبل از تخلیه بار در مقصد، محموله ها را مورد بررسی قرار می دادند که بار این کامیون ها بطور غیر معمول بیش از ۲ الی ۳ تن سنگین تر از کامیون های مشابه به نظر می رسید.

وی همچنین با بیان اینکه در نمونه برداری های انجام شده از محموله های گندم ارسال شده مقدار زیادی شن و ماسه نرم از داخل بار گندم کشف شده است، گفت: با بررسی های کارشناسی صورت گرفته مشخص شد که ماسه کشف شده داخل کارخانه های آرد با نمونه ماسه داخل سیلو مطابقت دارد .

سر دار مظاهری با بیان این که با تحقیقات گسترده پلیسی مشخص شد که در هر بار کامیون بیش از ۲ الی ۳ تن شن نرم را با گندم مخلوط کرده و به کارخانه آرد در شهرستان بجنورد تحوبل داده است، خاطر نشان کرد: در نهایت این رابطه ۲ نفر دستگیر که بعد  از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.