سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان:

رشته های پیراپزشکی وپرستاری در دانشگاه آزاد همدان متقاضی زیادی دارد

نشست خبری رئیس دانشگاه آزاد همدان

همدان _ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان گفت :رشته های پیراپزشکی وپرستاری از جمله رشته های هستند که متقاضی زیادی دارند.

به گزارش قدس آنلاین مرتضی قائمی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  گام مهم با توجه به وجود ظرفیت ها و امکانات رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه و برای پاسخگویی به درخواست‌های دانش‌آموزان رشته علوم تجربی استان برداشته شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی همدان بیان کرد: رشته های پیراپزشکی و پرستاری این واحد دانشگاهی از جمله رشته هایی است که متقاضیان زیادی دارد.
وی با بیان اینکه یکصد هزار دانشجو از دانشگاه های آزاد سراسر این استان دانش آموخته شده اند، افزود: در حال حاضر ۱۷ هزار دانشجو در مجموعه های دانشگاه آزاد این استان مشغول به تحصیل هستند که ۱۰ هزار نفر آنها در واحد همدان تحصیل می کنند.
قائمی گفت : این تعداد دانشجوی در ۵۳۱ رشته در دوره های کاردانی، کارشناسی و تحصیلات تکمیلی شرکت دارند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان  با بیان اینکه تعداد دانشجویان ورودی دانشگاه ها نسبت به پنج سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است افزود: با این حال تعداد دانشجویان جدید در دانشگاه های آزاد این استان نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.
وی گفت: برای رفع مشکل مالی دانشجویان برای پرداخت شهریه در سال جاری ۱۷ میلیارد تومان از صندوق رفاه، سه میلیارد تومان از بانک های طرف قرارداد و ۵۰۰ میلیون تومان از صندوق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به متقاضیان پرداخت شده است. 
رییس دانشگاه آزاد اسلامی همدان با تاکید بر ارایه مقالات علمی از سوی اساتید نیز گفت: ۱۰۰ مقاله این دانشگاه در مجلات آی.اس.آی و ۱۴۰ مقاله نیز در آی.سی به چاپ رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.