سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴

توسعه ظرفیت‌های گردشگری کشاورزی در کوهسرخ

کوهسرخ

رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران و خراسان رضوی گفت: گردشگری کشاورزی منطقه کوهسرخ در شهرستان کاشمر توسعه پیدا خواهد کرد.

به گزارش قدس آنلاین، رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران و خراسان رضوی در جلسه مزیت های چندجانبه گردشگری شهرستان کوهسرخ گفت: همکاری مشترک ‌کمیسیون های گردشگری و کسب و کارهای وابسته درزمینه  اگرو توریسم و جذب گردشگر داخلی و بین المللی ضروری است.

علی شریعتی مقدم همچنین بر استفاده بیشتر از ظرفیتهای گردشگری موجود در منطقه کوهسرخ تاکید کرد و توجه به توسعه کشاورزی تجاری از طریق آئین ها، هنر و میراث کشاورزی در مناطق مختلف کشور را خواستارشد.

وی با اشاره به طرح تهیه شناسه اقتصادی محصولات دارای مزیت کشور در کمیسیون کشاورزی اتاق ایران، علاوه بر ظرفیتهای توسعه افزود: پیوندهای فرهنگی، هنری، تاریخی آیینی و طبیعی می تواند با ثبت ملی و بین المللی به رونق تولید محصولات کشاورزی و صنایع وابسته بیانجامد.

محمدابراهیم لاریجانی مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز با تأکید بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیتهای موجود به آثار گسترده بازدید افراد شاخص بین المللی از منطقه کوهسرخ در خراسان رضوی با دهها میلیون بازدید کننده در فضای مجازی اشاره و از دست اندرکاران این بخش قدردانی کرد.

بخش کوهسرخ از توابع شهرستان کاشمر در محدوده جنوب غربی خراسان رضوی است.

شهرستان کاشمر سالانه پذیرای جمع زیادی زائر و همچنین گردشگر داخلی و خارجی است.

منبع: صداو سیما 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.