سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

۷.۵ میلیارد ریال کمک خراسانی ها برای مناطق سیل‌زده

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: حدود ۷.۵ میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی مردم این استان برای مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان توسط این نهاد جمع‌آوری شده است.

به گزارش قدس آنلاین، حسین گیلاسی  افزود: با توجه به نیاز فوری مردم سیل‌زده به کالاهای بهداشتی و خوراکی، تامین این اقلام از محل کمک‌های نقدی در کنار ارسال کمک‌های غیرنقدی مردم در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: تامین انواع مواد خوراکی، آب معدنی، ظروف آشپرخانه، اقلام بهداشتی و شوینده، آرد، تانکر آب و انواع پوشاک در اولویت کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: ارسال کمک‌ها به صورت منظم و هدفمند از تمام شهرستان‌های استان در حال انجام است و ادارات و دفاتر این نهاد و ۲۵۵ مرکز نیکوکاری زیرپوشش در استان آماده دریافت کمک‌های مردمی هستند.


مردم سبزوار ۲۵۰ میلیون ریال به سیل‌زدگان کمک کردند

رییس جمعیت هلال احمر سبزوار نیز گفت: مردم این شهرستان تاکنون ۲۵۰ میلیون ریال به صورت نقدی و غیرنقدی به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان کمک کرده‌اند.  

محمدعلی جباری ثانی افزود: کمک‌های غیرنقدی در قالب انواع پوشاک و پتو است که پس از تفکیک و بر مبنای اعلام نیاز به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان ارسال می‌شود. وی ادامه داد: پایگاه‌های این جمعیت برای جمع آوری کمک‌های مردمی برپا شده و نیکوکاران می‌توانند از این طریق کمک‌های خود را برای اهدا به هموطنان سیل زده تحویل دهند.
باران سیل‌آسا که از ۱۹ دی ماه در جنوب و جنوب شرقی ایران آغاز شد، سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان را تحت تاثیر قرار داد اما در سیستان بلوچستان نه تنها سبب جاری شدن سیل و تخریب زیرساخت‌های استان شد بلکه به دلیل پراکندگی جمعیت، ساکنان ۱۴ شهرستان و ۸۵۰ روستا را تحت تاثیر قرار دارد و راه ارتباطی اغلب روستاها را قطع کرد.

جمع‌آوری کمک‌های مردم نیکوکار خراسان رضوی که از حدود یک هفته پیش آغاز شده همچنان ادامه دارد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.