یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷

مذاکره مجدد با آمریکا خلاف ضوابط راهبردی تعیین شده رهبر انقلاب است

سید قاسم جاسمی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: بسیاری از کشورها تابع آمریکایی‌ها هستند و مذاکره مجدد با آمریکا خلاف چارچوب و ضوابطی است که مقام معظم رهبری برای جمهوری اسلامی ترسیم کرده است.

قدس آنلاین: سید قاسم جاسمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره اظهارات اخیر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه مبنی بر مذاکره مجدد با آمریکایی‌ها گفت: ای کاش دستگاه دیپلماسی و وزارت امور خارجه به جای مذاکره با آمریکا و اروپا به فکر توسعه مناسبات با همسایگان کشورمان بودند.

وی افزود: بارها در کمیسیون امنیت ملی به وزیر خارجه تذکر داده‌ایم که به جای تمرکز انرژی و وقت زیاد برای مذاکره درباره برجام و شکست آن و فرجام عبث آن، انرژی خود را صرف ۱۶-۱۷ کشور همسایه می‌کردید نتایج بیشتری به  دست می‌آمد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: طبق آموزه‌های دینی به ما متذکر شده‌اند نباید مومن از یک سوراخ چند بار گزیده شود لذا نمی‌دانم چرا دولت و دولتمردان بحث مذاکره با آمریکا را پیش کشیده‌اند در حالی که ایالات متحده به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.

جاسمی اظهار داشت: بسیاری از کشورها تابع آمریکایی‌ها هستند و مذاکره مجدد با آمریکا خلاف چارچوب و ضوابطی است که مقام معظم رهبری برای جمهوری اسلامی ترسیم کرده است.

وی گفت: به نظرم اگر فرمان و تدبیر مقام معظم رهبری در تمرکز به توان داخلی و توسعه روابط با همسایگان وعدم مذاکره با آمریکا را دولت در دستور کارش قرار می‌داد وضعیت کشورمان بهبود بیشتری پیدا می‌کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اگر آمریکا تضمین کتبی می‌دهد و سیاست گذاران آنها هم این موضوع را قبول دارند امکان مذاکره شاید محتمل باشد. ولی وقتی آنها بنای لغو کلیه تحریم‌ها بدون هیچ گونه پیش شرطی را نپذیرفته‌اند مذاکره مجدد که وزیر خارجه کشورمان از آن دم می‌زند، معنایی ندارد.

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.