دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰

نمایشگاه «حدیث غربت فاطمیه در گذر تاریخ» گشایش یافت

فجر 38

نمایشگاه «حدیث غربت فاطمیه در گذر تاریخ » برای اولین بار با ۳۴ نسخه اسناد موضوعی تاریخچه عزاداری ایام فاطمیه جمع آوری شده از قرن دوم هجری تا سال ۱۳۵۹ شمسی در فرهنگ سرای گلستان گشایش یافت.

به گزارش قدس آنلاین، این نمایشگاه با ۳۴ نسخه اسناد موضوعی مرتبط با تاریخچه ایام فاطمیه در دوران های مختلف مشتمل بر تعداد ۷ تابلو وقف نامه، تصویر ۱۲روزنامه، ۳تابلو کتاب معتبر، ۱۲مدرک و سند با اطلاع رسانی عزاداری و تعطیلی رسمی به منظور مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا (س) تا ۸ بهمن ماه در معرض دید عموم قرار می گیرد.

اسناد ذکر شده از افرادی مانند: ملک مزروعی، سیدمحمد رییس التجار، غلامحسین خان سردار مجلل، محمد مهدی دماوندی حاجی ابوالحسن، یوسف زنجانی، علی اکبر عبدالوهاب به نمایش در می آید.

 قدیمی ترین سند مرتبط به امام صادق(ع) از اسناد قدیمی این نمایشگاه است. آنچه از بازدید و مطالعه این اسناد تاریخی بر می آید این است که بزرگان دینی همچون امام صادق(ع) و مشاهیری چون جابربن حیان شیمی دان، شیخ مفید، ناصرالدین شاه قاجار، واعظ بلخی(از علمای قرن هفتم سنی مذهب) مراسم عزاداری حضرت فاطمه (س) را برگزار می کردند.

گفتنی است این نمایشگاه با مشارکت موسسه یاوران اندیشه فاطمی، هیئت انصار فاطمه، هیئت ائمه اطهار، شهرداری منطقه۸ و فرهنگ سرای گلستان برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند تا ۸ بهمن ساعت۱۰تا۲۰ با مراجعه به فرهنگ سرای گلستان به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک نگارخانه فرهنگ سرای گلستان از این نمایشگاه دید نمایند. 

شماره تلفن  ۷۷۸۲۶۴۷۵ برای آگاهی بیشتر اعلام می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.