دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴

کیبورد ارگونومیک هماهنگ با مچ دست

شادی طباطبایی سیفی

کیبورد

لاجیتک از کیبورد ارگونومیک جدید خود با نام Ergo K860 رونمایی کرد

قدس آنلاین:این محصول شبیه کیبورد سرفیس ارگونومیک مایکروسافت بوده و از طراحی دو قسمتی و پد قابل تنظیم برخوردار است . لاجیتک پس از سال ها دوباره به طراحی دو قسمتی روی آورده و در کیبورد Ergo 860  شاهد زاویه دار شدن صفحه کلید با توجه به مچ دست هستیم.

این طراحی که کمی عجیب است، به درد کمتر در مچ ها و ساعد منجر شده، حین تایپ فشار کمتری به گردن، دست‌ها و شانه‌ها وارد می‌کند. کیبورد لاجیتک Ergo K860 شباهت‌های متعددی با کیبورد سرفیس ارگونومیک مایکروسافت دارد. هر دو محصول فضای خالی مناسبی در قسمت زاویه دار فراهم کرده و از پدهای نرم در قسمت مچ برخوردارند . قسمت استراحتگاه مچ نیز قابل تنظیم است و می‌توان هنگام استفاده از میزهای پایه بلند از آنها استفاده کرد.

فشردن کلیدها در کیبورد لاجیتک Ergo K860 به نرمی انجام شده و از همان مکانیزمی بهره می برد که پیش از این در کیبورد MX Keys و Craft Keyboard به کار رفته بود . این محصول با سه دستگاه قابلیت جفت شدن داشته و به لطف لیبل‌های اشتراکی در دکمه‌های استارت و Alt، با کامپیوتر مک نیز قابل استفاده است. کیبورد لاجیتک Ergo K860 از نام پد نیز برخوردار بوده و از طریق بلوتوث یا گیرنده ای که درون جعبه قرار گرفته به سیستم متصل می‌شود. این محصول از دو باتری نیم قلم نیرو می‌گیرد که به گفته لاجیتک تا دو سال جوابگو خواهد بود . کیبورد لاجیتک Ergo K860 از ماه جاری میلادی از سایت رسمی لاجیتک و آمازون با قیمت 130 دلار قابل خریداری خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.