جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان:

۳۰۸ پروژه کشاورزی در ایام دهه فجر افتتاح می شود

جهاد

اصفهان - مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت:در ایام دهه فجر ۳۰۸ پروژه به اعتبار دو هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگارقدس آنلاین مهرداد مرادمند  ظهر پنج شنبه در نشست خبری با تشریح وضعیت کشاورزی استان اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان با دارا بودن ۵۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی معادل ۵ درصد مساحت استان اصفهان و ۳.۹ درصد اراضی کشور را به خود اختصاص داده است و با دارا بودن اقلیم متنوع محصولاتی از خرما تا گردو در این استان کشت می شود.

وی افزود: در شرایطی که بارندگی در وضعیت نرمال باشد، ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی به کشت گیاهان زراعی و ۷۹ هزار هکتار مربوط به باغات تخصیص یافته است.

مرادمند به براورد ۸۰۰ هزارتن محصولات باغی و گلخانه ای اشاره کرد و گفت: ۱۸۵ هزار نفر در بخش کشاورزی استان اصفهان به فعالیت مشغول هستند.

وی افزود: استان اصفهان یکی از قطب های تولید شیرخام دامی است و استان اصفهان با تولید سالیانه بالغ بر یک میلیون و ۳۷۰ هزار و ۵۰۰ تن رتبه نخست را در زمینه تولید شیر به ازای هر راس گاو شیری کسب کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اظهار داشت: تعداد ۲۲۰ واحد فعال تولید تخم مرغ با ظرفیت ۱۲ میلیون قطعه و تولید سالانه ۱۰۴ هزار تن، تخم مرغ اصفهان را در جایگاه دوم در ظرفیت و تولید تخم مرغ قرار داده است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان با تولید ۶۸ هزارتن گوشت قرمز رتبه پنجم دارد، گفت: در تولید ماهیان زینتی ۶۵ میلیون قطعه در سال رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

وی به افتتاح پروژه های کشاورزی در ایام مبارک دهه فجر پرداخت و اظهار داشت: ۳۰۸ پروژه در بخش کشاورزی به اعتبار دو هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال با ایجاد اشتغال هزار و ۱۰۹ نفر افتتاح می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان به جزئیات پروژه ها پرداخت و گفت: ۱۱۳ پروژه به تولیدات گیاهی، ۹۶ پروژه در زمینه اب و خاک و امور فنی مهندسی، ۲۹ پروژه در زمینه تولیدات دام، طیور و ابزیان، ۳ پروژه در صنایع کشاورزی، یک پروژه در زمینه تحقیقات کشاورزی، ۳۵ پروژه در زمینه منابع طبیعی و آبخیزداری، ۲۵ پروژه در امور عشایر، ۳ پروژه در زمینه تعاون روستایی و ۳ پروژه در زمینه دامپزشکی افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه شهرستان تیران و کرون با ۸۷ پروژه بیشترین پروژه قابل بهره برداری در ایام دهه فجر را به خود اختصاص دارد و اشتغال ۲۳۳ را فراهم می کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.