دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

«سندهایی برای محاکمه دوباره شیخ» با موضوع انقلاب اسلامی منتشر شد

«سندهایی برای محاکمه دوباره شیخ»

مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) گفت: همزمان با دهه مبارک فجر، رمان «سندهایی برای محاکمه دوباره شیخ» با موضوع ادبیات انقلاب اسلامی توسط به‌نشر به زیور طبع آراسته شد.

به گزارش قدس آنلاین، حسین سعیدی اظهار داشت: کتاب «سندهایی برای محاکمه دوباره شیخ» به قلم حسن احمدی روایتگر خاطرات، مبارزات، شکنجه‌ها و تبعید آیت‌الله مهدی شاه‌آبادی از شخصیت‌ها و مبارزان برجسته انقلاب اسلامی علیه حکومت شاهنشاهی است.

وی ادامه داد: این اثر در ۱۲۰ صفحه با پرداخت به خطبه معروف شهید آیت‌الله شاه‌آبادی در محله دماوند در فروردین ماه سال ۱۳۴۸ و در ارتباط با وضعیت بی‌حجابی، پوشش غربی بانوان، صرف بودجه کشور برای تجملات و علت دستگیری این مبارز انقلابی آغاز می‌شود، هرچند بعد از جریان این سخنرانی شیخ را آزاد کردند اما ساواک دست‌بردار او نبود و اعمال و رفتار، تماس‌های او و منزل ایشان را تحت نظر قرار داده بود و پس از آن به بهانه‌های مختلف وی را بازداشت کرده بودند.

به گفته مدیرعامل به‌نشر، «سندهایی برای محاکمه دوباره شیخ» در قطع رقعی و با شمارگان یک هزار نسخه مهم‌ترین فعالیت‌های این مبارز انقلابی در مناطق محروم، سختی‌هایی که در این راه و برای آشنایی مردم با مکتب حضرت امام خمینی(ره) متحمل شده بود، دستگیری‌های متعدد وی، دلتنگی‌ها و دشواری‌های خانواده ایشان و شکنجه‌ها، محاکمه و تبعید آیت‌الله مهدی شاه آبادی می‌پردازد.

وی یادآور شد: حسن احمدی که داستان‌نویسی را از اوایل انقلاب آغاز کرده است و در کارنامه خود آثار متعددی را برای نوجوانان دارد، «سندهایی برای محاکمه دوباره شیخ» را برای نوجوانان به رشته تحریر درآورده است.

مدیرعامل به‌نشر تصریح کرد: زندگی نامه و فعالیت های مبارزاتی شهید آیت‌الله شاه آبادی در قالب رمان و مفاهیم داستانی می‌تواند الگویی برای نوجوانان و جوانان امروز باشد تا علاوه بر آشنایی با دوران شکوهمند انقلاب اسلامی و آشنایی با مبارزان برجسته انقلابی، برای رسیدن به اهداف خود تلاش و توکل را پیشه کار نمایند.  

علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.