یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

ارتش سوریه: بیش از ۶۰۰ کیلومتر مربع را در استان‌های حلب و ادلب آزاد کردیم

سوریه

ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه با انتشار بیانیه‌ای خبر داد که بیش از ۶۰۰ کیلومتر مربع را در ادلب و حلب آزاد کرده و کنترل ده‌ها شهرک، روستا و ارتفاع راهبردی را به دست گرفته‌اند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه با انتشار بیانیه‌ای، گزارشی از عملیات‌های خود در استان‌های ادلب و حلب واقع در شمال غرب و شمال این کشور ارائه کرد.

ارتش سوریه تأکید کرد که در این عملیاتهای دستاوردهای خوبی کسب کرده و نیروهای ارتش از شرق استان ادلب با نیروهای سوری که از سمت حلب در حال پیشروی بودند، دست دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ضمن نقل این بیانیه، گزارش داد که نیروهای سوری موفق شده‌اند بیش از ۶۰۰ کیلومتر مربع را آزاد کنند و کنترل ده‌ها شهرک، روستا و ارتفاع راهبردی را به دست بگیرند.

از جمله مناطق آزاد شده می‌توان به «خان السبل، کفربطیخ، جوباس، النیرب، تل مردیخ، کفرعمیم، افس، سراقب، تل التباریز، محاریم، جامعة إیبلا، رسم العیس، الشیخ أحمد، زمار،حویر العیس، تل باجر، رسم الصهریج ،تل طوقان، جزرایا، خان طومان، خلصة، القراصی، زیتان، الشیخ إدریس، الریان، لوف و العیس» اشاره کرد که اهمیت بیشتری نسبت به سایر مناطق آزاد شده دارد.

ارتش سوریه تأکید کرد که به وظایف ملی خود در دفاع از حاکمیت این کشور و کرامت شهروندانش و نجات آنان از دست گروههای تروریستی ادامه خواهد داد.

در این بیانیه تصریح شد که تلاش‌ کشورهای حامی ترویسم برای جلوگیری از فروپاشی تروریست‌ها هیچ فایده‌ای ندارد و ارتش سوریه، خاک این کشور را از تروریست‌ها پاک خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.