یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

رئیس قوه قضائیه در بدو ورود به کرمان خبر داد

​​تشکیل پروندۀ ویژۀ شهادت سپهبد سلیمانی در دادسرا

رئیسی

رییس قوه قضاییه گفت: مسئولان قضایی در جمهوری اسلامی ایران و در تماس‌هایی با مسئولان کشور عراق پیگیری موضوع شهادت سردار سلیمانی را در دستور کار دارند ضمن آنکه پرونده‌ای نیز در دادسرای تهران تشکیل و قضاتی مامور شده‌اند تا کار را با همکاری معاونت بین‌المللی قوه قضاییه و وزارت امور خارجه در کشور پیگیری کنند.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رییسی در بدو ورود به کرمان در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت به مردم کرمان بابت شهادت سردار سرافراز جهان اسلام شهید سلیمانی افزود: ان‌شاءالله این کار با همکاری مسئولان عالی قوه قضاییه در عراق نیز دنبال می‌شود و ما نیز مجدانه این موضوع را پیگیری می‌کنیم و یقین داریم پاکی خون شهید سلیمانی سبب انتقام از قاتلان ایشان شده و در این موضوع تردیدی نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: شهید سلیمانی نه تنها افتخاری برای مردم این خطه و ایران اسلامی است بلکه افتخاری برای جهان اسلام است.

وی با اشاره به سفر خود به استان کرمان برای حضور در مراسم اربعین شهید سلیمانی در کرمان گفت: دیدار و نشست با همکاران قضایی و سازمان‌های وابسته به این قوه در استان کرمان به منظور بررسی و آشنایی با مشکلات این حوزه در استان کرمان و نشست با استاندار کرمان و نماینده ولی فقیه در استان کرمان در شورای قضایی از جمله برنامه‌های اینجانب در سفر به استان کرمان است.

رییسی بار دیگر با اشاره به شهادت سردار سلیمانی تصریح کرد: امروز بیش از هر زمانی نفرت به آمریکا و آمریکایی‌ها برانگیخته شده و توجه جهان نسبت به سلحشوری و شخصیت حاج قاسم سلیمانی که نماد مبارزه با تروریسم در دنیا بود، ایجاد شده و به تعبیر بزرگان امروز قیامتی برای شهادت این سردار بزرگوار برپاست که نگاه‌ها و دلها را به برکت خون شهید سلیمانی متوجه دین، اسلام و انقلاب و ارزش‌ها کرده که فرصت بسیار بزرگی برای پیشرفت انقلاب اسلامی خواهد بود.

ادای احترام به سردار شهید سلیمانی

رییس قوه قضاییه و هیئت همراه با حضور در گلزار شهدای کرمان به مقام شهیدان سپهبد قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری و دیگر شهدا ادای احترام کردند.

رییس قوه قضاییه که صبح امروز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه به منظور حضور در مراسم گرامیداشت اربعین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش وارد استان کرمان شده بود، مورد استقبال رسمی ‌استاندار کرمان، نماینده ولی فقیه در استان، رییس کل دادگستری استان کرمان و جمعی از مسئولان قرار گرفت.

حجه الاسلام و المسلمین رییسی و هیئت همراه در بدو ورود با حضور در گلزار شهدای کرمان به مقام شهیدان سپهبد قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری و دیگر شهدا ادای احترام کردند.

حضور در نشست قضایی استان، دیدار با کارکنان و قضات دادگستری استان و حضور در مراسم اربعین شهید سلیمانی از دیگر برنامه های سفر یکروزه رییسی به استان کرمان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.