یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲

ممنوعیت خرید و فروش و جابجایی دام فاقد پلاک در خراسان شمالی

پلاک کوبی دام

خراسان شمالی-رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده (سبک و سنگین) فاقد پلاک در استان ممنوع و قاچاق محسوب می شود ودرصورت مشاهده برابر قانون برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی، دکتر عبدالله یوسفی افزود: لذا کلیه مالکین و مباشرین حمل محموله های دام زنده موظفند درهنگام تردد نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای با بخش خصوصی اتحادیه دامداران استان منعقد شده تا به اندازه مورد نیاز پلاک تهیه و آمادگی برای پلاک کوبی داشته باشند و با هماهنگی بعمل آمده پس از صدور مجوز حمل، پلاک گذاری انجام شود.

وی گفت: دامداری که متقاضی پلاک کوبی باشد می تواند با مراجعه به تعاونی دامداران شهرستان عملیات ثبت و پلاک کوبی را انجام دهد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی با عنوان اینکه شماره های ملی ۱۵ رقمی پلاک برای دامها مطابق با استانداردهای بین المللی و از نوع RFID بوده اظهار داشت:هدف از پلاک کوبی، دستیابی به آمارواقعی دام، استقرار نظام صحیح بهداشتی در سطح کشور برای ارتقای کیفی تولیدات و کاهش ضایعات، کنترل بازار برای دسترسی به میزان تقاضا و عرضه تولیدات دامی و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی سودجویان است.

یوسفی از دیگر مزایای طرح هویت گذاری دام را امکان برنامه ریزی در خصوص اصلاح نژاد دام استان دانست و اذعان داشت: افزایش سرعت و دقت در امر بیمه دام استان، تسهیل در پردازش توزیع نهاده های دامی و حذف هزینه های موازی سازی شناسایی دام از دیگر مزایای این طرح است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.