یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

شکارچی سابقه‌دار مه ولات دستگیر شد

دستگیری شكارچي غيرمجاز

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مه ولات گفت: شکارچی غیر مجاز و سابقه‌داری که قصد شکار پرندگان وحشی را داشت، با اقدام به موقع مأموران یگان حفاظت قبل از اقدام به شکار دستگیر شد.

به گزارش قدس آنلاین، حمید جوانبخت  در تشریح خبر دستگیری شکارچی با سابقه مه‌ولاتی، اظهار کرد: شکارچی غیر مجازی که در داخل منطقه شکار ممنوع نوبهار شهرستان مه ولات قصد شکار پرندگان وحشی را داشت با اقدام به موقع مأموران اجرایی یگان حفاظت، قبل از اقدام به شکار توسط محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست مه ولات دستگیر شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مه ولات افزود: در بازرسی از خودرو این متهم تعداد یک قبضه سلاح دو لول شکاری و تعداد پنج فشنگ کالیبر ۱۲، کشف و ضبط شده و نامبرده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای مه ولات معرفی شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست تحت نظارت پلیس پیشگیری ناجا فعالیت می‌کنند، یکی از مهم‌ترین وظایف آن، پیشگیری از شکار غیرمجاز بوده که محیط بانان به درستی و به موقع موفق به انجام این کار شدند، اما به دلیل وسعت مناطق و کمبود نیرو در غالب اوقات این کار امکان پذیر نبوده و شکارچیان پس از انجام شکار دستگیر و توقیف می‌شوند.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.