دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴

تبدیل ماکت هواپیمای بدون استفاده در مشهد به کافه کتاب

کافه کتاب

با حضور جمعی از مدیران شهری، کافه کتاب پرواز در ماکت یک هواپیما واقع در بوستان شاهد جنب سینما سیمرغ مشهد افتتاح شد.

به گزارش قدس آنلاین، محمد حسین ودیعی رئیس کمیته نظارتی منطقه ۱۰ در افتتاحیه این مرکز فرهنگی، با اشاره به سرانه پایین مطالعه در کشور، اظهار کرد: افتتاح این پروژه‌های فرهنگی موجب افزایش سرانه کتابخوانی و علاقه‌مند کردن مردم به کتاب می‌شود.

وی ادامه داد: در این فضاها باید کتاب برای تمامی سلایق موجود باشد و نسل جوان را نیز باید به روش‌های انگیزشی و اطلاع رسانی به این فضاها جذب کرد.

احمد حافظ شهردار این منطقه نیز در این مراسم، اظهار کرد: این کافه کتاب با هدف ایجاد فضایی آرام و دلنشین جهت مطالعه، برای استفاده‌  شهروندان در فضای مغفول مانده ماکت هواپیمای واقع در در بوستان شاهد(جنب سینما سیمرغ) به بهره برداری رسید.

وی افزود: این ماکت هواپیما چند سالی بود که بلا استفاده مانده بود که موجب ایجاد آسیب های اجتماعی در این محدوده می‌شد به همین منظور از چندی پیش و با جذب پیمانکار، نسبت به احیای این پروژه در راستای افزایش رفاه حال شهروندان اقدام شد.

شهردار منطقه ۱۰ مشهد با اشاره به لزوم اطلاع رسانی‌های لازم برای این پروژه، تصریح کرد: شهروندان در این کافه کتاب علاوه بر مطالعه آزاد می توانند، کتاب، نوشت افزار، لوازم تحریر و... مورد نیاز خود را تهیه کنند.

شهروندان علاقه‌مند به حضور در این مرکز فرهنگی ،‌می‌توانند همه روزه از ساعت ۹صبح الی ۲۱ و شنبه ها ۱۶الی ۲۱ به این مکان مراجعه کنند.

منبع: ایلنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.