شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲

وزیر بهداشت دوشنبه درباره «کرونا» به مجلس گزارش می‌دهد

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست علنی روز دوشنبه برای توضیح در مورد اقدامات انجام شده به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

قدس آنلاین: علی نوبخت حقیقی رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اینکه امروز ( شنبه، 3 اسفند ماه ) نشست مشترکی را با دکتر لاریجانی، رئیس و مسئولان مذکور مجلس شورای اسلامی برگزار کردیم، گفت: به دلیل اهمیت موضوع این نشست برگزار شد و در مورد تمهیدات و مباحث فنی و علمی پیشگیرانه برای نمایندگان، کارمندان و خبرنگاران و جلوگیری از شیوع ویروس بحث و گفت و گو و مقرر شد وزیر بهداشت در نشست علنی روز دوشنبه حضور و در مورد اقدامات انجام شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به نمایندگان توضیحاتی ارائه کند؛ وزیر همچنین در نشست کمیسیون بهداشت حاضر می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این کمیسیون به طور مداوم از وزارت بهداشت و درمان وضعیت کرونا را بررسی و پیگیری می‌کند، افزود: روز پنج شنبه نشستی را در وزارت بهداشت با مسئولان این وزارتخانه داشتیم و و رایزنی‌های لازم را انجام دادیم همچنین با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تماس هایی را برقرار کردیم.

وی ادامه داد: عصر پنج شنبه (یک اسفندماه) هم نشستی را با حضور روسا و دبیران انجمن های علمی کشور برگزار و وزیر بهداشت را دعوت کردیم و چون دبیر عملی انجمن هستم از این فرصت استفاده کردم تا پزشکان با وزیر بهداشت جلسه داشته باشند و بتوان از تجارب آنها برای مقابله با شیوع کرونا استفاده کرد.

نوبخت یادآور شد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها مقرر شد امروز یکی از کارشناسان ارشد بهداشتی وزارت بهداشت با حضور در مجلس نکات لازم را به کارکنان بهداری و پدافند غیرعامل برای مصون نگه داشتن نمایندگان، پرسنل و خبرنگاران از این ویروس ارائه کند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: برای جلوگیری از پراکندگی اطلاعات جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ساعت 12 تا 13 هر روز تازه‌ترین خبرها را در مورد ویروس کرونا به مردم اطلاع رسانی می کند.

انتهای پیام/

منبع: خانه ملت

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.