سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

وزیر بهداشت: با قرنطینه شهرها موافق نیستیم/ همکاری ارتش برای مهار کرونا

نمکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اعلام خبر همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران با وزارت بهداشت برای کنترل ویروس کرونا، گفت: همچنان با قرنطینه شهرها موافق نیستیم زیرا به فرهنگ مردم اعتماد داریم.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر سعید نمکی امروز در حاشیه دیدار با امیر دریادار سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش ضمن تشکر از ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی‌ رسانه‌ها، گفت: در راستای تشکیل "بسیج ملی کرونا را شکست می‌دهیم" همانند بسیج ملی کنترل فشار خون بالا که کنار یکدیگر ماندیم و آن را انجام دادیم امروز، امیر سیاری برای تحقق این هدف به وزارت بهداشت آمدند تا مواضع خود را در همکاری‌های بین‌بخشی با ما اعلام کنند.

وی با بیان اینکه ارتش همواره کنار این وزارتخانه بوده است، تاکید کرد: اکنون نیز قرار است از ظرفیت‌های بی بدیل این نهاد ارزشمند بویژه برای ضدعفونی کردن مراکز نیازمند کنترل، معابر شهری، قرنطینه‌های تحت نظر و... استفاده کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه نقاط بسیار آلوده مانند شهر قم تحت کنترل است، تصریح کرد: خوشبختانه میزان بیمار ترخیص شده افزایش یافته است. اگرچه میزان ورودی افزایش یافته است اما نسبت موارد مثبت نسبط به گذشته کنترل شده است.

وی با بیان اینکه کیس‌های مثبت یافت شده مبتلا به کروناویروس در سایر شهرها از قم به این نقاط سفر کرده‌ بودند، گفت: ما همچنان موافق قرنطینه شهرها نیستیم زیرا به فرهنگ مردم برای عدم سفر از شهرهای آلوده به سایر نقاط اعتماد داریم و امیدواریم که مجبور نشویم از روش‌های قدیمی قرنطینه استفاده کنیم.

وی درخاتمه سخنان خود ادامه داد: با ورود رسانه‌ها، صدا وسیما و سازمان‌های مردم نهاد و... مردم هوشمند شده‌اند و با رعایت مسائل بهداشتی می‌توانیم کرونا را شکست دهیم.

همچنین امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در این دیدار گفت: ارتش نظام جمهوری اسلامی در اجرای دستور خدمت دکتر سعید نمکی-وزیر بهداشت است.

وی اظهار کرد: قرار با وزیر بهداشت بر این است که هماهنگی‌های فیما بین انجام شود تا بتوانیم از توانمندی‌های ارتش نظام جمهوری اسلامی در کمک به مهار «کروناویروس» استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظرات

  • بیغم ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۶:۴۳
    0 0
    تو همون فک و فامیلتو بذار سر کار. همه ملت باید بمیرن که تو موافق نیستی. جهش پیدا کنه کل بشریت میمیره. تو و امثال تو جانی علیه بشریت هستید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.