شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

قربانیان کرونا در خراسان شمالی افزایش یافت

ویروس کرونا

خراسان شمالی-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: قربانیان کرونا در خراسان شمالی به ۵ نفر افزایش یافت که ۳ نفر از آنان در بجنورد، یک نفر در گرمه و یک نفر هم در اسفراین متاسفانه فوت شده اند.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دکتر سید احمد هاشمی گفت: هم اکنون ۱۱۵ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۵۸ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری شده اند که آزمایش ۱۶۲ نفر از آنان منفی اعلام شده است.

وی یادآور شد: هم اکنون ۴۵ بیمار اثبات شده مبتلا به کووید ۱۹ در استان در حال درمان هستند که از این تعداد در شهرستان های بجنورد ۲۲ نفر، شیروان ۵ نفر، مانه و سملقان ۴ نفر، جاجرم ۲ نفر، گرمه ۱ نفر و اسفراین ۱۱ نفر بطور قطعی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ بوده و در بیمارستان ها بستری هستند.

هاشمی با اشاره به ترخیص ۲۱۷ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ گفت: با تلاش های مستمر کادر درمانی در بیمارستانهای استان، تاکنون ۱۶ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از بیمارستانهای سطح استان مرخص شده اند.

این مقام مسئول تصریح کرد: اگر جان خود و اطرافیانتان را دوست دارید در منزل بمانید و خریدهای نوروز را به تعویق بیاندازید.

هاشمی ضمن هشدار جدی نسبت به رعایت نکات بهداشت فردی و شستن مکرر دستها، بر پرهیز از تجمعات و مسافرت های غیر ضروری تاکید کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.