دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

بسته‌های حمایتی جوابگوی مشکلات معیشتی مردم نیست

موسوی لارگانی نماینده مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت بسته‌های حمایتی را برای حمایت از مشاغل آزاد که در آستانه سال جدید دچار مشکلات فراوانی شده‌اند، پیش‌بینی کرده است اما این‌ها جوابگوی مشکلات مردم نیستند.

قدس آنلاین: سید ناصر موسوی لارگانی درباره اولویت های مجلس دهم در سال ۹۹ گفت: امیدوارم با ریشه کن شدن ویروس کرونا جلسات علنی مجلس شورای اسلامی مجددا تشکیل شود. این ویروس مشکلات زیادی را برای کشور ما ایجاد کرده و موجب شده اقتصاد و معیشت مردم با مشکلات زیادی مواجه شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس ادامه داد: مردم از تعطیلی مجلس در این شرایط گلایه مند هستند اما به دلیل مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، گریزی از این تعطیلی نبود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: با آغاز مجلس دهم باید برنامه ریزی دقیقی جهت حل مشکلات اقتصادی ناشی از بیماری کرونا انجام شود.

موسوی لارگانی تصریح کرد: دولت بسته‌های حمایتی را برای حمایت از مشاغل آزاد که در آستانه سال جدید دچار مشکلات فراوانی شداند، پیش بینی کرده است اما این‌ها جوابگوی مشکلات مردم نیستند. خانواده ۵ یا ۶ نفره با ۶۰۰ هزار تومان بسته حمایتی نمی‌تواند مشکلات خود را حل کند زیرا تورم در کشور ما به شدت افزایش یافته است.

وی افزود: مجلس باید برای حمایت از خانواده‌ها و مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا برنامه‌ریزی کند. دولت هم اگر به دلیل فشارهای اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا با مشکل کسری بودجه مواجه است، باید لایحه متمم بودجه ارائه دهد تا بودجه مورد نیاز دولت برای حل مشکلات اقتصادی فراهم شود.

نماینده مردم فلاورجان تأکید کرد: مجلس باید برنامه ریزی کند تا فشار بانک ها، سازمان تأمین اجتماعی و سازمان مالیاتی بر اصناف و کسبه خرد کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.