دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳

در پی وخامت حال بوریس جانسون

درخواست‌ها برای کناره گیری نخست وزیر انگلیس بالا گرفت

بوریس جانسون

درخواست‌ها از نخست وزیر انگلیس برای کناره‌گیری و واگذاری قدرت بالا گرفته است و برخی از هم حزبی‌های او خواسته‌اند تا به دلیل تداوم بیماری کرونا، قدرت را واگذار کند.

قدس آنلاین؛ به نقل از ایندیپندنت، درخواست‌ها از نخست وزیر انگلیس برای کناره‌گیری و واگذاری قدرت بالا گرفته است.

در این ارتباط برخی هم حزبی‌های جانسون به او گفته‌اند تا مسئولیت را به دامینیک راب به عنوان جانشین نخست‌وزیر، واگذار کند زیرا هیچ کسی «غیر قابل جایگزین» نیست.

این درخواست به دنبال تشدید شرایط بیماری کرونای نخست وزیر انگلیس و از سوی باب کرزلیک، رئیس سابق خدمات کشور و اندی استریت، شهردار حزب محافظه کار میدلندز صورت گرفته است.

با این حال داونینگ استریت، دفتر نخست‌وزیری، علائم جانسون را نگران‌کننده ندانسته و تأکید کرده حال او وخیم‌تر نشده اما او به آمبولانس و برای درمان به اکسیژن، نیاز داشته است.

کرزلیک در این ارتباط گفته است: اگر او به اندازه کافی بهبودی نیافته، عاقلانه به نظر می‌رسد که او کنار رود و سکان را به دیگران بسپارد.

کرزلیک به برنامه «امروز» در رادیو ۴ بی‌بی‌سی گفت: «بالاخره اگر او حالش خوب نیست، در این مورد باید فکر کند. چون در بهترین حالت‌، این کار دشواری است و اکنون این دشواری دو برابر است.»

استریت نیز گفته است: «ما باید در زندگی بیاموزیم که غیرقابل جایگزین نیستیم و اگر جانسون قادر به انجام کاری که به او موکول شده نباشد، دیگران وارد میدان خواهند شد. مطمئنم که او عاجزانه می‌خواهد این کار را خودش انجام دهد.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.