دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲

۱۰ هزار دستگاه خودرو در مشهد توقیف شد

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌ رضوی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌ رضوی گفت: در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ۱۰ هزار و ۱۱ دستگاه خودرو در مشهد توقیف و به توقفگاه منتقل شد.

به گزارش قدس آنلاین، سرهنگ حمید رضا دهنوی افزود: همچنین در اجرای این طرح ۴۰۰ دستگاه موتورسیکلت نیز که به هشدارهای پلیس مبنی بر عدم تردد بی‌توجه‌ بودند، توقیف و به توقفگاه منتقل شد.
وی ادامه داد: تردد تمامی خودروها در شهرهای این استان توسط دوربین‌ها رصد می‌شود و برای دارندگان خودروهایی که تردد آنها بیش از ۲۰ بار در روز توسط دوربین‌ها ثبت شود، پیامک هشدار ارسال می‌شود.
وی گفت: تعداد جانباختگان حوادث رانندگی در شهرهای استان طی تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد و تعداد مجروحان نیز ۵۵ درصد کاهش داشت.
سرهنگ دهنوی افزود: نوروز امسال، ورودی خودرو به شهر مشهد ۳۳ درصد و خروجی خودرو از مشهد نیز ۳۵ درصد کاهش داشت.
وی ادامه داد: رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، همکاری و تعامل با پلیس و پیوستن به پویش "در خانه بمانیم"، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و قطع چرخه انتقال این بیماری ضروری است.
بر این اساس سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی برای قطع چرخه انتقال ویروس در میان مردم عادی اتخاذ شده است.
اجرای این طرح مراحل مختلف دارد که برخی از آن از جمله تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز خرید غیرضروری، اماکن ورزش عمومی و همچنین ممانعت از برپایی تجمع‌هایی مانند مراسم ختم و عروسی پیشتر اجرا شده است.
جلوگیری از ترددهای غیر ضرور نیز از بخش‌های دیگر این طرح است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.