دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱

پرداخت بیش از ۱۴میلیارد تومان زکات توسط کشاورزان خراسان شمالی

پرداخت زکات فطريه

خراسان شمالی- مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از پرداخت بیش از ۱۴ میلیارد تومان زکات توسط روستائیان و مردم نیکوکار این استان طی سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خراسان شمالی، مجید الهی راد بابیان اینکه زکات پرداختی مردم در سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ۳۲ درصد افزایش داشته است، میزان زکات سال گذشته را بیش از ۱۴ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این رقم در سال ۹۷ تنها ۱۰ میلیارد  و۶۷۰ میلیون تومان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: زکات پرداختی مردم خیر استان در سال قبل صرف نیازهای محرومین و ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه روستایی شده است به‌طوری‌ که به برکت این اعتبارات ۵۱ پروژه عمرانی برای روستاییان این استان در قالب مسجد،خانه عالم، حسینیه، حوزه علمیه  و سایر پروژه‌ها ساخته‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به‌صرف ۷۰ درصد اعتبارات زکات برای رفع نیاز خانوارهای محروم استان، تأکید کرد: این رقم صرف نیازهای معیشتی، درمانی، آموزش، تحصیل، جهیزیه و فرهنگی مددجویان شده است.

الهی راد تعداد روستاهای مشمول زکات را ۵۰۴ مورد اعلام کرد و گفت: طی سال گذشته ۳۱۰ روستا توفیق پرداخت زکات را داشتند.

وی پرداخت زکات را زمینه‌ساز توسعه‌یافتگی و محرومیت‌زدایی عنوان و اضافه کرد: فرهنگ‌سازی و تبیین اهمیت پرداخت زکات باید در دستور کار دستگاه‌های ذی‌ربط و رسانه‌های استان قرار بگیرد.
   

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.