یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

فتاح:

بنیاد مستضعفان اجاره املاک اردیبهشت را هم بخشید/ امکان پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تا ۱۰ میلیون تومان به اقشار آسیب‌پذیر

پرویز فتاح

رئیس بنیاد مستضعفان به بیان گزارشی از اقدامات انجام شده این بنیاد برای مقابله با بیماری کرونا پرداخت.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، پرویز فتاح در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در این باره اظهار کرد: از زمان شروع بحث کرونا از ابتدای اسفندماه در بنیاد آماده همکاری با دولت شدیم.

وی افزود: همکاری و هماهنگی لازم در بدو امر با وزارت بهداشت و ستاد کرونا صورت گرفت و طی دوماه اخیر بدون وقفه خدماتی ارائه و اقداماتی انجام شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه اقدامات ما با هماهنگی کامل با دولت، ستاد ملی کرونا و ستاد فرماندهی کرونا در تهران انجام شده است گفت: با همه استانداران در سراسر کشور در ارتباط هستیم و با رئیس بهزیستی و شهردار تهران نیز در تماسیم و در کنار دولت هستیم و موازی کاری نمی‌کنیم. ما با همه توان و ظرفیت وارد کار شده‌ایم.

فتاح افزود: تا پایان کرونا و حتی بعد از آن برای جبران تبعات، در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی خواهیم بود. امسال به نام جهش تولید نامگذاری شده و ما از سایر برنامه‌های خود نیز غافل نیستیم و امور در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بخشش اجاره املاک بنیاد برای دو ماه فروردین و اسفند اولین اقدام ما بود گفت: اکنون هم بررسی کرده‌ایم و اعلام می‌کنیم ماه اردیبهشت هم کلیه اجاره بهای املاک تجاری بنیاد بخشیده می‌شود.

فتاح با اشاره به فراهم شدن امکان پرداخت تسهیلات۲۰۰ میلیارد تومانی از طریق بانک سینا و۱۰۰ میلیارد تومانی از طریق صندوق امداد ولایت و بخشی از طریق بانک رسالت گفت: این تسهیلات قرض الحسنه است و به اقشار آسیب دیده داده می‌شود و سقف آن ۵ میلیون تومان است‌. در مواردی می‌توان تا ۱۰ میلیون هم پرداخت کرد. سود وام نیز چهار درصد است.

وی افزود: از اسفندماه تا کنون ۱۶۰ میلیارد به کمیته امداد و ۴۶ میلیارد تومان برای بهزیستی واریز کرده‌ایم تا به اقشار تحت پوشش داده شود. ۵ میلیارد تومان دیگر هم برای کودکان کار برای بهزیستی واریز کردیم.

 پرداخت ۱۳ میلیارد تومان کارت هدیه به شهرداری برای توزیع بین دستفروشان و کارکنان

فتاح ادامه داد: طی سه مرحله ۱۳ میلیارد تومان کارت هدیه به شهرداری تهران دادیم که مسئول توزیع بین کلیه کارکنان پسماند، بهشت زهرا، دستفروشان و زنان سرپرست خانوار بوده است.

رئیس بنیاد مستضعفان به اعطای ۲۰ میلیارد تومان کارت هدیه برای ۳۸ هزار زندانی نیازمند طی هماهنگی با سازمان زندان‌ها اشاره کرد گفت:  برای کولبران آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه کارت هدیه یک میلیون تومانی اعطا کردیم که توزیع شده است.

به گفته فتاح، برای ملوانان در دو استان هرمزگان نیز با تقاضای کتبی استانداران به ازای هر نفر یک میلیون تومان کارت هدیه درنظر گرفته و توزیع شده است. به مددجویان ساکن در جزیره قشم نیز مبلغ ۵۰۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد. همچنین به ساکنان سه جزیره لارک، هرمز و هنگام نیز مبلغ هدیه ۵۰۰ هزار تومانی داده خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین یک و نیم میلیون ماسک در واحدهای زیرمجموعه تولید شده است.

فتاح همچنین از آمادگی برای تجهیز هشت مکان جهت محل استراحت و نقاهتگاه کادر درمانی و افراد بهبود یافته گفت: اماکن تجهیز شده و اکنون در اختیار ستاد مدیریت کرونا قرار دارد. به عنوان مثال دو ماه است هتل ما در اختیار ستاد است. این اقدامات تداوم دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان درباره اقدامات بنیاد در دوران پساکرونا گفت: ما دو برنامه داریم، یک برنامه مربوط به مقابله با کرونا است، اما همزمان برنامه عادی بنیاد را پیش می بریم که متوقف هم نشده است. یک برنامه جهشی نیز اعلام خواهیم کرد که از برنامه مصوب سال ۹۹ هم فراتر عمل کنیم.

 آموزش و پرورش فعلا تقاضایی نداشته

وی درباره مشکلات تحصیلی دانش آموزان در مناطق محروم اظهار کرد: ما متولی آموزش و پرورش نیستیم. آموزش و پرورش تقاضایی از ما در این زمینه نکرده است. اگر جزییات برای کمک معلوم باشد می‌تواند کمک کننده باشد. البته از طریق بنیاد علوی در مناطق محروم حضور داریم و اقداماتی در حال انجام است. اگر کمکی از ما بربیاید مضایقه نخواهیم کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان درباره تهیه و توزیع بسته‌های ویژه برای ماه مبارک رمضان نیز عنوان کرد: آخر هفته برنامه ای در قالب رزمایش مواسات و همدلی هم در این زمینه برگزار می‌شود. هماهنگی های لازم به عمل آمده و سهم مشارکت ما در راستای این رزمایش مشخص شده و در برنامه آخر هفته جزئیات را اعلام خواهیم کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین به کمک هفت میلیارد تومانی در سه نوبت به آسیب دیدگان ناسی از کرونا در استان قم اشاره کرد و گفت: برای خیریه هایی چون کهریزک که اعلام نگرانی کرده بودند نیز در حد توان پرداخت هایی داشته ایم. ۲۴ دستگاه آمبولانس خریداری شده که هرکدام با سه راننده به صورت سه شیفت فعالیت می کنند.

وی درباره تسهیلات قرض الحسنه توضیحات بیشتری ارائه و اظهار کرد: در دو بانک سینا و امداد ولایت سپرده گذاری کرده‌ایم و اعتبار لازم تامین شده است. از این هفته اقدام می شود و به اقشار سهمیه داده‌ایم، به عنوان مثال بهزیستی، کمیته امداد، تاکسیرانی سهمیه دارند.

فتاح در پایان گفت: خواسته‌ایم حداکثر یک ضامن و حتی ضامن نداشتند با چک و سفته وام داده شود. بازپرداخت اقساط هم ۲۴ ماهه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.