دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱

سی‌ان‌ان: احیای اقتصاد آمریکا پس از کرونا سال‌ها زمان خواهد برد

 اقتصاد آمریکا

در حالی که بیماری کووید 19 و پیامدهای آن سراسر جهان را فرا گرفته و آمریکا از جمله کشورهایی است که بیشترین آسیب را از این بیماری دیده است، شبکه سی‌ان‌ان جبران این پیامدها و احیای اقتصاد آمریکا را کاری زمان‌بر دانسته که نه چند ماه، بلکه چندین سال به طول خواهد انجامید.

به گزارش قدس آنلاین، سی‌ان‌ان در این مطلب نوشته است، در حالی که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا گفته است، افزایش شدید تقاضا پس از این بحران اقتصاد آمریکا را دوباره تقویت خواهد کرد، بسیاری از مشاغل پس از شرایط فعلی با ظرفیت پایین‌تری به فعالیت ادامه خواهند داد.

این مطلب خاطرنشان می‌کند که با کمرنگ شدن شیوع کرونا و بازگشایی مشاغل، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و سالن‌های سینما احتمالا با کاهش ظرفیت به کار خود ادامه می‌دهند و این به آن معناست که برای مثال یک کافه که شش پیشخدت دارد، احتمالا تنها به سه تن از آنان نیاز خواهد داشت و علاوه بر آن، تضمینی وجود ندارد که بسیاری از مشاغل دوباره به روال عادی بازگردند.

چنین وضعیتی می‌تواند کاهش جمعیت شاغلین را در پی داشته باشد که به معنای کاهش افرادی خواهد بود که توانایی خرید خودرو یا رفتن به تعطیلات را دارند. چنین روندی نشان دهنده رویارویی صنایعی مانند گردشگری، سرگرمی و مهمان‌داری با موانع بزرگی است. بنابراین پس از پایان جنگ با کرونا، تلاش برای بازیابی اقتصاد آمریکا نه چند ما، بلکه چندین سال به طول خواهد انجامید.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.