دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶

یک روزنامه در کره جنوبی: رهبر کره شمالی احتمالا در جریان آزمایش موشکی روز 14 آوریل زخمی شده است

کیم جونگ اون

با افزایش شایعات در رسانه های غربی و منطقه ای درباره غیبت طولانی مدت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، کره جنوبی خواستار آن شد که رسانه های کشور در گزارش های خود درباره این موضوع احتیاط کنند.

به گزارش قدس آنلاین؛ روزنامه ژاپن تایمز روز دوشنبه از قول وزارت وحدت کره جنوبی آورده است که رسانه ها باید جانب احتیاط را درباره گزارش های مرتبط با بیماری رهبر کره شمالی مد نظر داشته باشند.

این وزارتخانه تاکیدکرد که به رغم افزایش شایعات رسانه ای تا الان هیچ مورد غیرمعمولی در کره شمالی مشاهده نشده است و در گزارش ها باید احتیاط کرد.

بسیاری از رسانه های غربی و کره جنوبی در روزهای اخیر گزارش های ضد و نقیضی درباره وضعیت سلامت رهبر کره شمالی منتشر کرده اند.

در تازه ترین مورد روزنامه دونگبا ایلبو در کره جنوبی گزارش کرده بود که رهبر کره شمالی احتمالا در جریان آزمایش موشکی روز ۱۴ آوریل زخمی شده است.

کیم ایون چول وزیر وحدت کره جنوبی در نشستی با حضور مقام های این کشور گفت سئول دارای توان بالای اطلاعاتی است اما هیچ مدرک و سندی که نشان دهنده غیرعادی بودن اوضاع در کره شمالی باشد ، در اختیار ندارد.

به دنبال غیبت رهبر کره شمالی از انظار عمومی از ۱۵ آوریل، رسانه های کره جنوبی گزارش کردند که او تحت عمل جراحی قلبی و عروقی قرار گرفته است.

برخی دیگر نیز گزارش کرده اند که رهبر کره شمالی برای اینکه به کرونا مبتلا نشود خود را ایزوله کرده است.

رسانه های کره شمالی این روزها درباره این مسایل سکوت اختیار کرده اند و روز دوشنبه نیز تصویر یا مطلبی درباره رهبر کره شمالی منتشر نکردند فقط از ارسال پیام تقدیر وی از کارگران برای ساخت مجموعه گردشگری در وونسان خبر دادند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.