سه‌شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷

افزایش ۹۳ درصدی ورود خودروها به گیلان

راهداری

رشت - سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: از اول تا هفتم اردیبهشت ماه ورودی خودروها به استان نسبت به هفته قبل از آن بیش از ۹۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان ، سبحان اله علیپور افزود: طی این مدت ۲۴۱ هزار و ۲۲۵ دستگاه خودرو وارد استان و۲۲۳ هزار و  ۵۸۷ وسیله نقلیه از گیلان خارج شده اند که آمار ورودی به استان افزایش ۹۳ درصدی و خودروهای خروجی هم ۵۵ درصد نسبت به هفته گذشته رشد دارد. 

وی بیشترین میزان ورودی را  از طریق محور آزادراه قزوین - رشت با تعداد ۹۸ هزار و ۴۱ دستگاه وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر- چابکسر با تعداد ۷۰ هزار و ۳۱۱  وسیله نقلیه عنوان کرد.

علیپور همچنین بیشترین میزان خودروهای خروجی را از طریق محور آزادراه رشت- قزوین به تعداد ۸۶ هزار و ۷۲۴  وسیله نقلیه عنوان کرد.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار دریافتی از ۴۲ دستگاه تردد شمار در استان طی ۲۴ ساعت گذشته؛ محور آستانه اشرفیه - لاهیجان با متوسط تردد ساعتی یک هزار و ۲۰۹ وسیله نقلیه و با سرعت متوسط ۶۸ کیلومتر در ساعت و پس از آن محور لاهیجان - آستانه اشرفیه با متوسط تردد ساعتی (یک هزار و ۱۹۸ وسیله نقلیه) و با سرعت متوسط ۷۱ کیلومتر در ساعت پرترددترین محورهای استان از نظر میزان تردد در استان بوده اند.

گیلان دومین استان درگیر شیوع کرونا در کشور بود و اکنون بر اساس اعلام مسئولان همچنان همه نقاط استان آلوده است وهیچ نقطه وضعیت سفید ندارد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز تاکنون ۳۵۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۵۱۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.