چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

کمک ۲میلیارد ریالی شهرداری بجنورد به رزمایش مواسات

شهردار بجنورد

خراسان شمالی- شهردار بجنورد از کمک ۲میلیارد ریالی شهردای بجنورد به رزمایش مواسات در بجنورد خبرداد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی شهرداری بجنورد، هادی زارعی اظهار داشت: شهرداری بجنورد پس از تشکیل ستاد مبارزه با کرونا در خراسان شمالی شروع به فعالیت های خود در بخش های مختلف و در حوزه اطلاع رسانی، سازمان فرهنگی شهرداری و روابط عمومی شهرداری نسبت به نصب بنر در بیلبورد های سطح شهر با مزامین پیشگیری از این ویروس منحوس اقدام کرده است.

وی در ادامه افزود: در حوزه خدمات شهری با بسیج و سازمانهای مردم نهاد اقدام به ضدعفونی کردن سطح شهر با الویت مناطق کم برخوردار و کوچه ها، و شهردای بجنورد به صورت روزانه مخازن زباله، فضاهای بازی کودکان را ضدعفونی کرده است.

شهردار بجنورد در ادامه بیان کرد: همچنین در حوزه پیشگیری از ویروس کرونا اقدام به ضدعفونی نمودن اتوبوس ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی و توزیع ۳هزار بسته ضدعفونی در بین رانندگان تاکسی کرده ایم.

وی در ادامه افزود: شهرداری بجنورد در حوزه پسماند اقدام به شناسایی زباله گردها کرده است و در همین راستا ۲۴۰ بسته معیشتی را به این عزیزان تحویل داده و از فعالیت های شبانه زباله گردها جلوگیری بعمل آمده است.

زارعی در ادامه با اشاره به فعالیت های حوزه آرامستان های شهردای بجنورد بیان کرد: در حوزه آرامستان ها بنابر دستورالعمل ها ابلاغی در ماههای اولیه شیوع ویروس کرونا ابتدا امر غسل اموات به روش تیمم صورت می پذیرفت و بعد از ورود طلاب از ابتدا فروردین ماه امسال غسل اموات صورت پذیرفته است.

وی در ادامه افزود: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در رزمایش کمک مومنانه با مصوبه شورای شهربجنورد مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان بسته های معیشتی تهیه و در مناطق کم برخوردار شهر بجنورد توزیع خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.