شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲

افزایش قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از ۶۶ هزار نفر

در حالیکه شمار قربانیان کرونا در آمریکا به ۶۶ هزار و ۴۱۴ نفر رسیده است؛ یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۳۶۶ آمریکایی هم به این ویروس مبتلا شده اند.

به گزارش قدس آنلاین، پایگاه اطلاعاتی «وُرلد میترز» که آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در جهان را اعلام می‌کند، درباره آمریکا نوشت: شمار قربانیان ویروس کرونا (کووید ۱۹) در آمریکا به ۶۶ هزار و ۴۱۴ نفر افزایش یافت.

بر این اساس، حدود ۲ هزار نفر تنها در شبانه روز گذشته در این کشور بر اثر ویرس مذکور جان خود را از دست داده‌اند.

پایگاه اطلاعاتی مذکور در این خصوص ادامه داد: تعداد مبتلایان به کرونا هم به یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۳۶۶ تَن افزایش یافته است.

از سوی دیگر، «هیل» پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا اعلام کرد که «اندرو کومو» فرماندار نیویورک هم امروز شنبه از افرایش شمار قربانیان کرونا در این ایالت خبر داد.

فرماندار نیویورک در این باره اعلام کرد که در مقایسه با روز گذشته ۲۹۹ جانباخته جدید به آمار قربانیان این ویروس اضافه شده است.

شایان ذکر است، سناتور رند پال از جمهوری‌خواهان ایالت کنتاکی ساعاتی پیش در پیامی توئیتری خطاب به دولت کشورش نوشت: اکنون زمان آن فرا رسیده است تا همه تلاش‌هایمان را بر جبهه داخلی متمرکز کنیم. پایان پروژه کشورسازی در خارج از مرزها، توقف جنگ‌های نیابتی و قطع کمک‌های خارجی هر ساله ۸۰ میلیارد دلار را برای کشورمان پس انداز می‌کند تا صرف توسعه بیمه بیکاری و تجهیزات پزشکی مورد نیاز در داخل شود.

در همین رابطه، «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا پیشتر در مصاحبه با اِم‌اس‌ان‌بی‌سی اعلام کرد: بیش از ۵۰ هزار آمریکایی کشته شدند زیرا سنا در برکناری ترامپ از قدرت در جریان استیضاح ماه فوریه شکست خورد. در ۹ ماه آینده انتخابات ریاست جمهوری در پیش داریم؛ اما نمی‌دانیم ترامپ در ماه‌های پیش رو تا چه اندازه ویرانی به وجود خواهد آورد. در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار آمریکایی به دلیل بی کفایتی وی جان خود را از دست دادند.

همچنین؛ روزنامه وال استریت ژورنال در روزهای گذشته اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا به دنبال برکناری «آلکس ایزار» وزیر بهداشت و خدمات انسانی این کشور به اتهام سو مدیریت در مراحل آغازین بحران کرونا است.

این در حالی است که وال استریت ژورنال به نقل از ۶ منبع آگاه می‌گوید نارضایتی از عملکرد ایزار رو به گسترش است؛ حال آنکه کاخ سفید در میانه بحرانی که جان بیش از ۵۳ هزار آمریکایی را گرفته، تمایلی به تغییر کابینه دولت ندارد.

به گزارش مهر، چنانچه این شایعات صحت داشته باشد، شاید بتوان گفت رئیس‌جمهوری آمریکا با قربانی کردن ایزار به دنبال رهایی از اتهام بی‌مسئولیتی و عدم پاسخگویی مناسب به بحران کرونا است.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.