پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی:

امسال اعتبارات زکات به آسیب‌دیدگان کرونا اختصاص داده شود

شورای زکات

خراسان شمالی-نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با اشاره به آسیب‌های وارده کرونا به صنوف و اشتغال‌ها و درنتیجه بیکاری بسیاری از هم‌وطنان گفت: امسال اعتبارات زکات به آسیب‌دیدگان کرونا اختصاص داده شود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه خبری کمیته امداد، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی از زکات و نماز به‌عنوان دوقلوهای قرآنی نام برد و افزود: نماز و زکات همیشه به‌هم‌پیوسته هستند، نماز کلاس تربیت انسان‌سازی است و پرداخت زکات مکمل آن محسوب می‌شود.

وی فرهنگ نماز و زکات را به‌عنوان امری مهم در پرورش انسان‌سازی نام برد و خاطرنشان کرد: برای تبلیغ در حوزه زکات باید فکر و ذهن مردم را آماده کنید.

امام‌جمعه بجنورد تبلیغات گسترده در حوزه ترویج فرهنگ زکات و آثار مثبت آن در جامعه و همچنین آگاه‌سازی کشاورزان نسبت به نحوه پرداخت زکات در محصولات کشت و دیم را از عوامل اثرگذار در پرداخت آن عنوان کرد.

آیت‌الله یعقوبی از صداوسیما به‌عنوان دستگاهی فرهنگی خواست تا زکات خود را با تولید برنامه‌های فاخر و محتوا سازی در جامعه پرداخت کند.

وی اجر پرداخت معنوی زکات مستحبی را بیش از زکات واجب برشمرد و گفت: زکات مستحبی سازندگی بیشتری دارد چراکه هیچ اجباری در پرداخت آن وجود ندارد.

مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی نیز به‌ضرورت جمع‌آوری فطریه به‌صورت غیرحضوری و از طریق شیوه‌های الکترونیکی برای حفظ سلامت مردم تأکید کرد و گفت: هم‌اکنون در حال فراهم‌سازی زمینه مناسب برای اجرای این طرح هستیم به‌زودی راه‌های پرداخت فطریه اعلام و از طریق رسانه‌های به اطلاع مردم روزه‌دار استان می‌رسد.

مجید الهی راد همچنین با اشاره به شماره‌حساب‌های نامعلوم منتشره در فضای مجازی و فاقد مجوز برای جمع‌آوری فطریه، از پلیس فتا تقاضا کرد این موضوع را مورد رسیدگی قرار دهد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.