سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴

۹۰ درصد مساجد خراسان رضوی باز هستند

مسجد

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: بعد از شیوع کرونا ۷۰ درصد مساجد استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باز بود که با بهبود شرایط و وضعیت مقابله با کرونا این میزان به ۹۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام مجتبی مهدوی ارفع گفت: ۶ هزار مسجد در خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد و پیش از شیوع کرونا چهار هزار و ۵۰۰ مسجد فعال بودند.

وی افزود: هر چه بیشتر از شیوع کرونا می‌گذرد مساجد بیشتری توانسته اند شرایط رعایت دستورالعمهای بهداشتی مقابله با کرونا را فراهم کنند و همچنین با بهبود شرایط استان خراسان رضوی در خصوص مقابله با کرونا مساجدی که بسته بودند هم در حال بازگشایی هستند.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: آنچه باعث شد مساجد فعال شوند مرجعیت و محوریت مساجد در موضوع مواسات بود و با توجه به این که اعلام شد فعالیت قرارگاه مواسات با محوریت محله، مسجد و امام جماعت باشد و مردم هم مسجد را پناهگاه خود می‌دانند ضرورت بیشتری پیدا شد تا حتی مساجدی که شرایط سخت تری داشتند مقدمات بازگشایی آنها با رعایت دستورالعمل های بهداشتی فراهم شود.

در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی ۱۰ هزار مسجد وجود دارد که از این تعداد ۶ هزار مسجد در خراسان رضوی قرار دارد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.