یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳

مدیر تماشاخانه سرو:

نمایش آثار برگزیده جشنواره «تئاتر+خانه» در سایت تماشا/ با بازگشایی سالن‌ها نمایش حسین مسافرآستانه روی صحنه می‌رود

صبا کریمی

تئاتر +خانه

امیرحسین شفیعی تاکید کرد: به محض این که پروتکل‌های بهداشتی مربوط به سالن‌های نمایشی به ما ابلاغ شود، نمایش «برگشتن» کاری از حسین مسافرآستانه روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، امیرحسین شفیعی مدیر تماشاخانه سرو و دبیر اجرایی جشنواره مجازی «تئاتر+خانه» از آخرین وضعیت برپایی این جشنواره خبر و داد و گفت: این روزها مشغول برگزاری این جشنواره هستیم و دبیرخانه آن در تماشاخانه سرو مستقر شده است. جشنواره «تئاتر+خانه» به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگی روایت فتح، با همکاری شبکه تلویزیون اینترنتی آنتن و با دبیری محمودرضا رحیمی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: این جشنواره در سه بخش «مونولوگ»، «دیگرگونه‌های اجرایی» و «گروهی-خانوادگی» و با شعار «تئاتر، خانه، خانواده» با هدف فراگیری، تقویت جنبه‌های آموزشی و اشاعه هنر تئاتر در بین خانواده‌ها برگزار می‌شود. همچنین رویکرد این جشنواره در سه بخش توانمندسازی هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی کشور و تأکید بر شعار «در خانه می‌مانیم» است.

شفیعی تاکید کرد: توحید معصومی، عبدالرضا شیبانی و بنده به عنوان اعضای شورای انتخاب این جشنواره حضور داریم و تاکنون ۱۷۲ اثر از سراسر کشور به دست ما رسیده است. همچنین برای بخش پایانی و رقابتی نیز آثر توسط حمیدرضا نعیمی، افشین هاشمی و شیوا مسعودی داوری خواهند شد.

وی در ادامه عنوان کرد: نکته قابل تامل در مورد این جشنواره این است که انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به این رویداد هنری نگاه حمایتی داشت و بر همین اساس به هنرمندانی که به این جشنواره اثر ارائه کردند کمک هزینه اجرای تک نفره ۷ میلیون ریالی اختصاص پیدا کرد.

دبیر اجرایی جشنواره مجازی «تئاتر+خانه» تصریح کرد: این نمایش ها با موضوعات مختلفی همچون مونولوگ های مختلف از نمایشنامه نویسان شهیر ایرانی و خارجی، موضوعات مرتبط با بحران کرونا و مدافعان سلامت برای ما ارسال شده و قرار است آثار برگزیده در سایت تماشا به نمایش گذاشته شود تا مردم هم بتوانند آنها را ببینند.

شفیعی یادآور شد: همچنین اختتامیه سوم خردادماه در تماشاخانه سرو به صورت مجازی برگزار می شود و ۲۱ هنرمند توسط داوران انتخاب خواهند شد و سه جایزه مردمی هم خواهیم داشت که در مجموع در این جشنواره ۲۴ جایزه در بخش های مختلف کودک و نوجوان، عروسکی، مونولوگ گویی و دیگر گونه های اجرا به هنرمندان اهدا می شود.

وی در خصوص بازگشایی سالن های نمایش تماشاخانه سرو اظهار کرد: ما هم چشم انتظاریم تا پروتکل های بهداشتی مربوط به تماشاخانه و سالن های نمایش اعلام شود و در همین راستا نیز نمایش «برگشتن» کاری از حسین مسافرآستانه را داریم که تعهد اجرا داشته و اولین نمایشی خواهد بود که روی صحنه می رود. همچنین ۴ تولید جدید هم رسیده که در دست بررسی است و به نوبت اجرا خواهند داشت.

مدیر تماشاخانه سرو اظهار کرد: بنابراین با اعلام پروتکل های بهداشتی و دستورات لازم پیش بینی می کنیم پس از ده روز کاری امکان بازگشایی سالن را داشته باشیم. البته این نکته مهمی است که در تئاتر شرایط فرق می کند و بلافاصله نمی توان کار را آغاز کرد و نمایش ها روی صحنه بروند بلکه به طور تقریبی از تصمیم بازگشایی تا اجرایی کردن آن نزدیک به یک ماه زمان نیاز داریم. اما نمایش آقای مسافرآستانه آماده اجراست و شرایط متفاوتی دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع با اعلام شرایط بازگشایی و قوانین مرتبط با آن ما نیز آمادگی خود را اعلام می کنیم و امیدواریم بهترین تصمیم در راستای حفظ سلامتی مردم و اتفاقی که به نفع تئاتر باشد، اتخاذ شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.