سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر در گفت‌وگو با قدس آنلاین مطرح کرد

دلایل کاهش امروز قیمت سکه و طلا/حباب سکه ۲۰۰ هزار تومانی شد

سید احمد موسوی

کشتی آرای

به گفته نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر قیمت طلا و سکه به دلیل کاهش قیمت جهانی طلا با کاهش مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی قدس آنلاین؛ محمد کشتی آرای،نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر در خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور به قدس آنلاین گفت: علی رغم سیر صعودی بهای جهانی طلا طی روزهای گذشته،امروز قیمت طلا با ۱۷ دلار کاهش به یک هزار و ۷۳۰ دلار در هر اونس رسید.

قیت هر اونس نقره هم ۱۷ دلار و ۱۴ سنت است. دیروز قیمت سکه به بالاترین حد خودش رسید و به ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده بود، اما امروز با کاهش قیمت جهانی طلا و همچنین نرخ ارز بهای سکه و طلا هم در بازار کاهش یافت.

کشتی آرای افزود: در بازار امروز سکه طرح قدیم با قیمت ۷ میلیون ۲۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۷ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و نیم سکه هم باقیمت ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان داد و ستد شد. ربع سکه هم با قیمت ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی هم با قیمت یک میلیون و ۸۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار با قیمت ۳ میلیون و ۱۶۸ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار با قیمت ۳ میلیون و ۳۵۴ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم با قیمت ۷۳۱ و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.یک گرم طلای ۲۰ عیار با قیمت ۸۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با ۸۵۳ و ۲۰۰ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۲ عیار با ۸۹۳ و ۸۰۰ هزار تومان و یک گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۹۷۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

به گفته این کارشناس بازار طلا  در حال حاضر عرضه و تقاضا در بازار متعادل است و در حال حاضر هر قطعه سکه طرح جدید دارای حباب ۲۰۰ هزار تومان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.