چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳

بازگشایی محدود حرم مطهر رضوی بدون نظرخواهی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده است/وضعیت مشهد قرمز است

رحیمی

مسوول کارگروه اطلاع‌ رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این دانشگاه در بازگشایی محدود حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به صورت سه ساعت صبح و سه ساعت بعدازظهر از ابتدای ماه شوال، نقش نداشته و در این باره از این دانشگاه نظرخواهی نشده است.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر حمیدرضا رحیمی اظهار کرد: مسئله حرم‌های مطهر و بقاع متبرکه یک مسئله ملی است و تولیت‌های معظم این بقاع متبرکه با ستاد ملی مقابله با کرونا مکاتبه داشته و طرح هایی داشتند و ستاد ملی نیز طرح ها را بررسی نموده و به جمع بندی رسیده و دانشگاه علوم پزشکی مشهد نقشی در این زمینه نداشته است.

وی ادامه داد: تعریف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص وضعیت زرد و قرمز شهرها تغییر کرده و بر اساس آنچه از شنبه گذشته اعلام شده وضعیت مشهد قرمز است نه زرد. البته مبنای تعریف وضعیت قرمز کنونی با وضعیت قرمز قبلی متفاوت است.

مسوول کارگروه اطلاع‌ رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: باید منتظر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص وضعیت سفید یا قرمز در کلانشهر مشهد بود و این ستاد در این باره اظهار نظر خواهد کرد.

ستاد ملی مدیریت و مبارزه با بیماری کرونا در نشست ۲۷ اردیبهشت با حضور رییس جمهوری با بازگشایی محدود صحن‌های روباز حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) از ابتدای ماه شوال موافقت کرده است.

پس از تایید رسمی مشاهده ویروس همه‌گیر کرونا در ایران و مواجهه جامعه با آمار تصاعدی شیوع آن، ستاد ملی مدیریت و مبارزه با بیماری کرونا متکی به نظر کارشناسان، آمارها و مصلحت عمومی جامعه نه تنها به پرهیز مردم از حضور در هر جمعی، شکل دادن اجتماعات و تماس‌های چهره‌ به‌ چهره با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا حکم داد بلکه در پی تعطیل نمودن مدارس و دانشگاهها "نهضت در خانه ماندن" را ترویج کرد تا کل کشور و ملت بر اساس گام‌های مشخص عملی و موثر، به مصاف بحران کرونا بروند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.