جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱

دیپلمات کوبایی: روابط با آمریکا در پایین‌ترین سطح خود است

کوبا و آمریکا

دیپلمات ارشد کوبایی مسئول روابط با ایالات متحده گفت، روابط بین دو کشور در پایین‌ترین سطح قرار دارد.

به گزارش قدس آنلاین، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، کارلوس فرناندز دوکاسیو، دیپلمات ارشد کوبایی مسئول رسیدگی به امور ایالات متحد فقدان هر نوع ارتباط دیپلماتیک پس از حمله به سفارت کوبا در واشنگتن به تاریخ ۳۰ آوریل را مورد انتقاد قرار داد و نامه دولت آمریکا را که در آن کوبا به عدم همکاری در مقابله با تروریسم متهم شده، رد کرد.

وی گفت: دولت کنونی آمریکا، وزیر خارجه این کشور و وزارت خارجه ایالات متحده کاملا آشکارا این را مطرح کرده‌اند که آنها هیچ تمایلی برای بهبود روابط با هاوانا ندارند.

اتهامات علیه کوبا مبنی بر اینکه این کشور چندین فراری و تحت پیگرد وزارت دادگستری آمریکا را پناه داده و به محلی امن برای رهبران گروه چریکی کلمبیای بدل شده، از سوی مقام‌های هاوانا رد شده است.

این دیپلمات کوبایی همچنین درباره رهبری ارتش آزادی بخش ملی کلمبیا گفت، کوبا به تضمین‌های بین المللی پای بند است که شامل تعهد به دولت بوگوتا، ایجاد محلی امن برای چریک‌ها و در عین حال ادامه روند صلح می‌شود: "ارتباطات کمی بین دولت کوبا و دولت واشنگتن در هر سطحی وجود دارد و دورنمای گفتگو هم دیده نمی‌شود."

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تغییراتی را ایجاد کند و گفت: پیروزی یک کاندیدای دموکراتیک می‌تواند پلتفورمی برای بهبود روابط باشد. هر انتخابی که آمریکایی‌ها داشته باشند بر تمامی جهان اثر می‌گذارد و شامل کوبا نیز می‌شود. امروز می‌توان گفت که اختلاف بین مواضع دو حزب آمریکایی بر سر کوبا بیش از هر زمان دیگری است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.