جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳

کاهش نسبی دما در سواحل خزر از سوم خرداد/ افزایش تدریجی دما در اغلب شهرها در روزهای آینده

پیش‌بینی هوا هواشناسی

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از بعد از ظهر شنبه سوم خرداد در غرب سواحل خزر بارش باران و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود، گفت: تا اواسط هفته آینده روند افزایشی تدریجی دما در اغلب مناطق کشور خواهیم داشت.

قدس آنلاین: صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره وضعیت جوی کشور در تعطیلات پیش رو و روز جاری اظهار داشت: در سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در شرق هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق با وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز آینده در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، همچنین اردبیل به ویژه در شمال این استان‌ها افزایش ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق پیش بینی می‌شود که این شرایط روز شنبه در ارتفاعات زاگرس مرکزی و غرب اصفهان حاکم است.

ضیائیان افزود: روز شنبه سوم خرداد خصوصا در ساعات بعد از ظهر با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در غرب سواحل خزر بارش باران و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز یکشنبه چهارم خرداد در سواحل خزر، غرب و شمال غرب و دامنه‌های شرقی زاگرس در استان‌های اصفهان، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد رگبار باران و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز دوشنبه در مناطقی که ذکر شد بارش کاهش می‌یابد و در شمال غرب و سواحل شمالی بارش پراکنده خواهیم داشت.

ضیائیان افزود: روزهای ششم و هفتم خرداد در استان‌های گیلان،‌ قزوین و مازندران و نیز در دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب اصفهان و استان مرکزی بارش پراکنده داریم.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی تصریح کرد: طی دو روز آینده در سواحل شمالی کشور و اردبیل افزایش محسوس دما پیش بینی می‌شود و از یکشنبه 4 خرداد کاهش محسوس دما در این مناطق داریم.

وی افزود: تا اواسط هفته آینده در بقیه نقاط کشور روند تدریجی افزایش دما پیش بینی می‌شود.

ضیائیان اضافه کرد: روز آینده شهر کرد با کمینه دمای 7 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 45 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: آسمان رشت طی روزهای آینده نیمه ابری همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود و روز یکشنبه بارش باران، وزش باد و کاهش دما در رشت محتمل است.

وی ادامه داد: همچنین روزهای جمعه و شنبه آسمان ساری صاف پیش بینی می‌شود و روز یکشنبه ابری همراه با کاهش دما و بارش پراکنده خواهد بود.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف همراه با غبار صبحگاهی و به تدریج وزش باد پیش بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 33 و 21 درجه خواهد بود.

وی در باره وضعیت جوی امروز پایتخت توضیح داد: امروز در تهران آسمان قسمتی ابری است، جهت باد جنوب غربی است و سرعت باد 11 کیلومتر بر ساعت است، امروز دید افقی در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 16 درصد است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.