یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷

کاهش ۴ درصدی نرخ بیکاری در خراسان رضوی

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: نرخ بیکاری در استان با اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی در پایان سال گذشته نسبت به سال ۹۷، چهار درصد کاهش یافته است.

به گزارش قدس آنلاین، محمد سنجری در نشست کارگروه اشتغال شهرستان سبزوار که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: اجرای طرح مثلث اقتصادی و نگاه ویژه استاندار خراسان رضوی و سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی سبب شده که نرخ مشارکت اقتصادی استان افزایش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود: با تاکیدات استاندار و اجرای طرح مثلث اقتصادی نرخ بیکاری استان به پایین‌ترین میزان آن در یک دهه گذشته رسیده و نرخ بیکاری در پایان سال گذشته نسبت به سال ۹۷، چهار درصد کاهش یافت.

وی ادامه داد: همچنین نرخ بیکاری در روستاهای خراسان رضوی ۱.۳ درصد اعلام‌شده و مشارکت اقتصادی در سال گذشته ۵۴ درصد اعلام شده است.

سنجری با بیان اینکه ایجاد ۸۰ هزار فرصت شغلی طی سال جاری در استان پیش بینی شده است، گفت: این میزان اشتغال براساس تفاهم نامه‌های اقتصاد مقاومتی و طرح مثلث اقتصادی در شهرستان‌ها توزیع شده است.

گفتنی است، در پایان این نشست محمود یزدی به عنوان سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار منصوب و از خدمات عقیل مختاری رئیس سابق این اداره قدردانی شد.

منبع: فارس

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.