سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی خبر داد:

برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مناطق سفید

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: مراسم بزرگداشت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و شهدای قیام ۱۵ خرداد، در مناطق سفید استان به صورت حضوری برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام سید محمد سلطانی در ارتباط با برنامه‌های این سازمان در خصوص سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و سالگرد شهدای قیام ۱۵ خرداد، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ضمن تاکید بر توجه به ارزش‌های انقلاب اسلامی، به اطلاع اقشار مردم مؤمن و همیشه در صحنه مشهد مقدس می‌رساند که در پی محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال امام راحل (ره)، امسال با ویژه برنامه استفاده از فرمایشات ارزشمند و راهگشای رهبر فرزانه انقلاب، در روز چهاردهم خرداد ساعت ۱۱ صبح که به صورت زنده از شبکه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی داخلی و بین‌المللی پخش خواهد شد، حسب فیض حداکثری خواهیم کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در خصوص ویژه‌برنامه‌های دیگری که از طرف سازمان تبلیغات اسلامی در نظر گرفته شده است، افزود: با هماهنگی به عمل آمده با معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی و صدا و سیمای استان، مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد بدون تجمع زائرین، به صورت استودیویی از TV.razavi.ir و پخش از بلندگوی حرم مطهر رضوی و پخش زنده از صدا و سیمای خراسان رضوی انجام می‌شود.

حجت الاسلام سلطانی ادامه داد: مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) در روز چهارشنبه از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی و مداحی آقای آهنگران و مراسم بزرگداشت شهدای والامقام قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ در روز پنج‌شنبه از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین عبدخدایی و مداحی آقای عارف برگزار می‌شود.

وی در خصوص برگزاری مراسم در شهرستان‌هایی که وضعیت سفید دارند، بیان کرد: در شهرستان‌هایی که ستاد ملی مبارزه با کرونا وضعیت آن‌ها را سفید اعلام کرده است و نماز جمعه را برگزار می‌کنند، مراسم بزرگداشت در مصلی نماز جمعه و با رعایت کلیه مسائل بهداشتی و فاصله اجتماعی در تاریخ‌های ۱۴ و ۱۵ مردادماه برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: همچنین ویژه‌برنامه‌ای برای طلاب و مسلمانان خارجی در فضای مجازی توسط آستان قدس رضوی به سه زبان عربی، انگلیسی و اردو با سخنرانی شخصیت‌های علمی و دینی برجسته از کشورهای ایران، لبنان و پاکستان برگزار خواهد شد.

در ادامه حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی در خصوص برنامه‌های سی و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و سالگرد شهدای قیام ۱۵ خرداد، اظهار کرد: امسال با توجه به شرایط کرونا برنامه‌ای برای گرامیداشت رحلت امام خمینی (ره) نداریم، اما هنگام سخنرانی رهبری که به صورت مستقیم از تلویزیون پخش خواهد شد، اجتماعی خواهیم داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: منتظر ابلاغ برنامه‌ها از سمت شورای هماهنگی تبلیغات هستیم. البته با محوریت روحانیان مستقر در روستا و شهرستان‌های دارای وضعیت سفید برنامه گردهمایی، جلسات و مراسم یادبودی خواهیم داشت. اما به‌دلیل اینکه مشهد دارای وضعیت سفید نیست، تنها به‌صورت محدود و تا اندازه‌ای که ستاد مراسم ارتحال حضرت امام (ره) ابلاغ کنند، برنامه خواهیم داشت.‌

منبع: مهر
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.