شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد

۹۲درصد جمعیت روستایی یزد از گاز طبیعی برخوردار هستند

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد

یزد – مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت : گاز طبیعی به عنوان سوخت پاک و ارزان، یکی از حوزه های دارای اولویت و تاثیرگذار در توسعه استان بوده و بیش از۹۲ درصد جمعیت روستایی استان از گاز طبیعی برخوردار هستند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ، علی اکبر میدانشاهی گفت: همکاری و تعامل مردم و مسئولین به عنوان عاملی اثر گذارو مهم در تسریع روند اجرای پروژه های گازرسانی است.

وی افزود: گاز طبیعی به عنوان سوخت پاک و ارزان، یکی از حوزه های دارای اولویت و تاثیرگذار در توسعه استان بوده و طی سال‌های اخیر با برنامه ریزیهای صورت پذیرفته، تلاش‌های بسیاری در جهت رشد شبکه های گازرسانی انجام شده که ماحصل بهره مندی ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۲ درصد جمعیت روستایی از گاز طبیعی می برخوردار هستند .  

میدانشاهی تصریح کرد: پروژه گازرسانی به روستاهای میانکوه وشیرکوه به لحاظ هزینه و صعوبت بزرگترین پروژه گازرسانی استان محسوب می شود که با اعتباری بیش از یک هزار میلیارد ریال طی سه فاز شامل اجرای ۴۸۲ کیلومتر شبکه، نصب ۸ ایستگاه تقلیل فشارTBS و نصب ۹ هزار و ۵۰۰ علمک بوده و علی رغم مشکلات و موانع موجود پیشرفت قابل قبولی داشته است ولیکن به منظور تسریع در روند اجرای پروژه نیازمند همکاری تمامی مسئولین و مردم منطقه هستیم .

وی خاطر نشان ساخت : با اتمام این پروژه ۱۷ روستای شهرستان تفت به شبکه گاز طبیعی متصل و ۵ هزار خانوار از این نعمت خدادادی بهره مند خواهند شد و امید است با گازدار نمودن این روستاها گامی بلند در جهت آبادانی منطقه، مهاجرت معکوس به روستاها و کمک به صنایع تولیدی، صنعتی، کشاورزی و اشتغال در آن مناطق برداشته شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.