پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷

معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی:

عدم ورود زائر خارجی به مشهد/ پروتکل‌های بهداشتی تدوین می‌شود

معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه بعد از کرونا زائر خارجی در مشهد نداشته‌ایم، از نهایی شدن پروتکل‌های بهداشتی در تیرماه برای میزبانی از این زائران خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدصادق براتی با اشاره به فعال بودن واحدهای اقامتی برای پذیرش زائران در مشهد، گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، تمام مراکز اقامتی فعال هستند؛ البته همه مجوز بازگشایی دارند ولی خیلی تمایلی به بازگشایی ندارند و در حال حاضر حدود ۶۰۰ واحد بازگشایی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در همین تعداد واحد نیز زائر و مسافر خیلی کم است و در مقایسه با سنوات گذشته قابل مقایسه نیست، اظهار کرد: اگر شرایط با همین وضعیت قرمز ادامه یابد، احتمال دارد که ستاد استانی کرونا محدودیت‌هایی را ایجاد کند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به خسارات و آسیب‌های ناشی از کرونا در حوزه گردشگری مشهد، ابراز امیدواری کرد که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم، محدودیت‌ها برنگردد.

وی با بیان اینکه از ابتدای اسفند و شیوع کرونا تاکنون زائر خارجی در مشهد نداشته‌ایم، افزود: در سال جدید نیز میزبان زائران خارجی در مشهد نبوده‌ایم؛ بعد از شیوع کرونا، تعدادی زائر در مشهد حضور داشتند که برخی از آن‌ها به مرور به کشورشان بازگشته‌اند.

براتی به آماده شدن پروتکل‌های بهداشتی توسط وزارت بهداشت، وزارت امور خارجی، کارگروه زائران غیر ایرانی استان، گردشگری و… اشاره کرد و گفت: این پروتکل‌ها در دهه اول تیرماه نهایی شده و اگر شرایط برای پذیرش زائر مهیا باشد و نگرانی از شیوع کرونا نباشد، اجرا خواهد شد.

وی ضمن تشکر از آستان قدس در خصوص میزبانی از زائران و تلاش در جهت مهیا کردند مقدمات جهت حفظ سلامت زائران، از زائران و مجاوران خواست که فاصله‌های اجتماعی و نکات بهداشتی را رعایت کنند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر در سطح جامعه، رعایت این دستورالعمل‌های بهداشتی کمرنگ شده است، اظهار کرد: امیدواریم با رعایت موارد توصیه شده، به جای بازگشت محدودیت‌ها، شاهد بازگشایی تمام مراکز باشیم.

منبع:مهر

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.