یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

مدیر کل آموزش و پرورش استان در گفتگو با قدس آنلاین:

ثبت نام دانش آموزان میان پایه نیازی به حضور والدین ندارد / برگزاری کلاس های جبرانی به صورت مجازی

رضاطلبی

ثبت نام مدارس

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: برای ثبت نام دانش آموزان برای مقاطع بالاتر به جز مقاطع ورودی یعنی کلاس های اول، هفتم و دهم نیازی به حضور ولی دانش آموز نیست و به جز مواردی که خانواده تصمیم به تغییر مدرسه دانش اموز دارد در سایر موارد مدرسه ثبت نام را انجام می دهد.

قاسمعلی خدابنده در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: ثبت نام دانش آموزان برای کتاب سال تحصیلی آینده به جز دانش اموزان کلاس های  اول، هفتم و دهم در سطح کشور انجام شده و از حدود ۹۹۰هزار دانش آموزمیان پایه خراسان رضوی حدود ۹۱۰هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده اند.

خدابنده افزود: برای دانش آموزان ورودی یاهمان کلاس های اول؛هفتم و دهم نیز طبق اطلاع رسانی که صورت خواهد گرفت در مرداد ماه و پس از اعلام نتایج امتحانات و صدور کارنامه ها سامانه ثبت نام کتاب برای دانش اموزان ومدیران مدارس باز خواهد شدکه در این زمینه مدارس اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهند داد.

مدیرکل اداره آموزش و پرورش خراسان رضوی در مورد اعلام نتایج امتحانات سال تحصیلی جاری نیز گفت: ارزشیابی دانش آموزان در مدارس ابتدایی به دلیل اینکه به صورت کیفی- توصیفی صورت می گیرد، نتایج آماده شده و هر مدرسه اطلاع رسانی لازم برای صدور و تحویل کارنامه را انجام خواهد داد.

وی افزود: در متوسطه اول به جز پایه نهم که امتحانات به صورت غیر حضوری و آنلاین برگزار شده است تا پایان خرداد ماه امتحانات به پایان خواهد رسید و در هفته اول تیر ماه کارنامه ها آماده تحویل خواهد بود که مدارس در این زمینه اطلاع رسانی را انجام خواهند داد و در پایه نهم که امتحانات به صورت حضوری برگزار شده است اطلاع رسانی در مورد اعلام نتایج از سوی مدارس صورت خواهد گرفت.

خدابنده با بیان اینکه نتایج پایه های دهم و یازدهم نیز در هفته اول تیرماه اعلام خواهد شد، افزود: امتحانات  پایه دوازدهم که به صورت نهایی در حال برگزاری است  نیز تا نیمه تیرماه به طول خواهد کشید و پس از مهلت زمانی یک هفته ای نتایج اعلام خواهد شد.  

وی تصریح کرد: برای آن عده از دانش آموزانی که در امتحانات نمره قبولی را کسب نکرده اند برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان این است که کلاس های جبرانی به صورت مجازی برگزار شود تا زمینه حضور آنها در امتحانات شهریور ماه فراهم شود.

مدیر کل اداره آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: برای ثبت نام دانش آموزان برای مقاطع بالاتر به جز مقاطع ورودی یعنی کلاس های اول، هفتم و دهم نیازی به حضور ولی دانش آموز نیست و به جز مواردی که خانواده تصمیم به تغییر مدرسه دانش آموز دارد  در سایر موارد مدرسه ثبت نام را انجام می دهد.   

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.