سه‌شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱

نماینده ولی فقیه در استان یزد:

پیشگیری از آسیب های اجتماعی مرتبط با خانواده در اولویت دستگاه قضا باشد

شورای قضائی استان یزد

یزد - نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی از اهمیت بسیاری برخوردار است گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی مرتبط با خانواده در اولویت دستگاه قضا باشد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از دفترنماینده ولی فقیه در استان ، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در نشست شورای قضائی استان یزد به بحث پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی تاکید کرد و افزود: پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه موارد مرتبط با خانواده از جمله طلاق و از همه مهمتر کاهش جمعیت موضوعی است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد از راهکارهای رفع مشکلات کارخانه ها را شراکت دانست و عنوان کرد: شراکت می تواند سرمایه های خرد را به عرصه صنعت و تولید وارد کند و بسیاری از مشکلاتی که وجود دارد را برطرف کند.

ناصری یزدی از گران فروشی ها انتقاد کرد و گفت: باید زمینه ای فراهم کنیم که جلوی این گران فروشی ها گرفته شود و مسئولان امر از جمله دادگستری و دادستانی به این موضوع ورود کنند و مانع گران فروشی و فشار به مردم شوند.

رئیس کل دادگستری استان هم در این نشست  با اشاره به اینکه رسیدگی به پرونده های مسن یکی از اولویت های اصلی قوه قضائیه است گفت: ۶۷ درصد پرونده های مسن دادگستری یزد رسیدگی شد.

غلامعلی دهشیری اظهار داشت: در یک سال تیرماه ۹۸ تا پایان خرداد امسال، ۲۹۵ هزار فقره پرونده وارد دستگاه قضائی شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش ۱۲ و شش دهم درصدی بوده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه ها و اولویت های قوه قضائیه کاهش ورودی پرونده ها است گفت: وقتی که ما با کاهش ورودی پرونده ها روبرو باشیم، فشار کار بر قضات و کارکنان کم می شود و اوقات رسیدگی نزدیک تر و دقت آن افزایش پیدا می کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.