پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

ایستگاه بزرگ استقبال از زائران در دهه کرامت کلنگ‌زنی می‌شود

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس

ایستگاه استقبال از زائران در مساحتی بالغ بر ۲۱هزار متر مربع در محور نیشابور همزمان با دهه کرامت کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، نرگس شالچیان اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم معاونت گردشگری در سال ۹۹، کلنگ‌زنی پروژه احداث ایستگاه استقبال از زائر در مساحتی بالغ بر ۲۱ هزار متر مربع در محور نیشابور است که دوازدهم تیرماه همزمان با دهه کرامت و با حضور مدیران شهری در ورودی مشهد مقدس و در منطقه هفت انجام می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه استقبال از زائر در راه‌آهن مشهد مقدس افزود: این اقدام با هدف خدمت رسانی شایسته به زائران امام رضا(ع) که از این طریق به مشهد مقدس مشرف می‌شوند، به همین منظور ایستگاه استقبال از زائر در میدان راه آهن این شهر افتتاح خواهد شد. هدف از راه‌اندازی این ایستگاه خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) است.

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس بیان کرد: یادمان مشاهیر پزشکی ایران در بیمارستان قائم دیگر پروژه عمرانی این معاونت است که قرار است در ۱۳ تیرماه و مصادف با ولادت حضرت رضا(ع) در حاشیه خیابان احمدآباد جنب بیمارستان قائم رونمایی می‌شود. این پروژه با هدف معرفی مشاهیر پزشکی ایران و خدمات آنان به کشور در سطح شهر به نمایش گذاشته می‌شود.

شالچیان درباره عناوین دیگر اقدامات دهه کرامت خاطرنشان کرد: در این ایام برای نخستین بار کمیته گردشگری مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران در مشهد مقدس تشکیل جلسه می‌دهد که معاونین فرهنگی و مدیران گردشگری شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران ضمن حضور در جلسات و نشست‌های تدارک دیده شده، از تعدادی از پروژه‌ها و دستاوردهای مدیریت شهری بازدید می‌کنند.

وی از برگزاری تورهای تخصصی ویژه دهه کرامت خبر داد و اضافه کرد: این تورهای یک‌ روزه به صورت ویژه برای افراد حاشیه شهر مشهد مقدس، زنان سرپرست خانواده و مناطق محروم تدارک دیده شده و در این ایام ۲۵۰ نفر از شهروندان از مسیر تاریخی هجرت امام رضا(ع) در منطقه نیشابور و مشهد مقدس بازدید می‌کنند. این تور شامل بازدید از رباط تاریخی طرق، روستای دهسرخ و قدمگاه رضوی است و در طی این مسیر شرکت کنندگان ضمن بهره مندی از امکانات رفاهی و خدمات تور، با وقایع این مسیر آشنا می‌شوند.

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس همچنین ازآغاز مجدد مسابقات پیامکی چهارشنبه‌های زیارتی و آخر هفته ها با شاهنامه خبر داد و گفت: به مناسبت دهه کرامت مسابقات پیامکی چهارشنبه‌های زیارتی و آخر هفته‌ها با شاهنامه با هدف آشنایی هرچه بیشتر جامعه با آموزه‌های انسانی و اخلاقی شاهنامه نیز با انگیزه آشنایی هموطنان با ظرفیت‌های حرم مطهر و توسعه فرهنگ زیارت منتشر و در پایان هر هفته به برندگان جوایزی اهدا می‌شود.

شالچیان تصریح کرد: راه‌اندازی ایستگاه‌های استقبال از زائر در ۴ محور ورودی نیشابور، قوچان، پایانه مسافربری امام رضا(ع) و راه آهن را از دیگر اقدامات ویژه این دهه جهت خدمات‌رسانی به زائران ورودی به مشهد مقدس است.

وی ادامه داد: انتشار و رونمایی ششمین کلیپ فاخر معرفی ظرفیت‌های گردشگری شهر مشهد مقدس با عنوان «هشتگ زیارت»، تولید محصولات اطلاع‌رسانی مجازی و تجهیز ۱۵ پایگاه راهنمای زائر جهت پاسخگویی به سوالات زائران از عناوین دیگر برنامه‌های ویژه این دهه است. 

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.