سه‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲

استاندار:

نهادها در خراسان رضوی ۱۱۲ هزار ملک مازاد دارند

رزم حسینی

استاندار خراسان رضوی گفت: ۱۱۲ هزار ملک مازاد بر نیاز، متعلق به نهادهای حکومتی و دستگاههای اجرایی در سطح این استان وجود دارد.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا رزم‌حسینی  در مراسم آغاز عملیات ساخت اردوگاهی جدید برای نگهداری و درمان معتادان متجاهر در حومه مشهد افزود: ۲۱ هزار قطعه ملک از این تعداد املاک مازاد در خراسان رضوی مربوط به دستگاههای اجرایی و ۹۱ هزار قطعه متعلق به نهادهای حکومتی است.
وی ۵۰ درصد این املاک را فاقد بهره‌وری اعلام و بیان کرد: دولت به دستگاههای تحت مدیریت خود تکلیف واگذاری املاک مازاد را ابلاغ کرده تا این املاک برای اجرای پروژه‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: با واگذاری این املاک می‌توان با صرف هزینه مختصر پروژه‌های دیگری را اجرایی کرد. 
وی در ادامه به ساخت اردوگاه جدید برای معتادان متجاهر در مشهد اشاره و بیان کرد: از اجرای این پروژه خشنود نیستیم اما برخی افراد جامعه به دلیل مشکلات و نارساییهای فرهنگی، اقتصادی و  اجتماعی گرفتار اعتیاد می‌شوند که باید به عنوان یک بیماری برای درمان آنها برنامه‌ریزی کرد.
رزم‌حسینی گفت: در موضوع ساماندهی معتادان علاوه بر حل مشکل اعتیاد آنها، باید توانمندی و بنیه اقتصادی این افراد نیز تقویت شود تا شعار "شهر بدون متکدی و معتاد متجاهر" در مشهد محقق گردد. 

وی در ادامه همچنین به گسترش شیوع ویروس همه‌گیر کرونا اشاره و بیان کرد: میزان شیوع بیماری کووید ۱۹ در شهرهایی که در آنها استفاده از ماسک برای شهروندان اجباری اعلام شده، به صفر رسیده ‌است. 
استاندار خراسان رضوی افزود: اگر همه ما مراقبتهای بهداشتی را بطور جمعی و فردی انجام دهیم، کار دولت و کار مردم بخاطر ویروس کرونا تعطیل نمی‌شود.

وی گفت: باید سبک زندگی خود را تا زمان کشف واکسن ویروس کرونا و شیوه درمان بیماری کووید ۱۹ تغییر دهیم.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز در مراسم آغاز عملیات ساخت اردوگاهی جدید برای نگهداری و درمان معتادان متجاهر گفت: مساحت این کمپ ۳.۲ هکتار است که در مرحله نخست اجرای آن ۲.۲ هکتار محوطه‌سازی صورت می‌گیرد. 

خلیل‌الله کاظمی افزود: دو ساختمان و سه سوله نیز در همین مرحله از ساخت اردوگاه نگهداری و درمان معتادان متجاهر بطور کامل ساخته و یا بازسازی می‌شوند. 
وی ادامه داد: هزینه نهایی ساخت اردوگاه جدید برای نگهداری و درمان معتادان متجاهر ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد شده تا در مدت ۱۳۵ روزه به بهره‌برداری برسد. 

معاون شهردار مشهد گفت: پروژه ساخت اردوگاه نگهداری و درمان معتادان متجاهر، علاوه بر مدیریت شهری مشهد برای ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و همچنین دادستانی خراسان رضوی اهمیت بسیاری دارد لذا همه این دستگاهها و پیگیر آن هستند. 

عملیات ساخت اردوگاه نگهداری و درمان معتادان متجاهر با حضور  استاندار خراسان رضوی، شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد در کیلومتر ۱۰ جاده مشهد - شاندیز واقع در حومه شمال غرب مشهد آغاز شد. 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.