پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

۷ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز کرونا

علوم پزشکی

گیلان - سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه هفت شهرستان از ۱۶ شهرستان استان در وضعیت قرمز بیماری کووید ۱۹ قرار دارند، گفت: آستارا، انزلی، رشت، سیاهکل، لاهیجان، لنگرود و رودسر جزء شهرستان های قرمز استان هستند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، دکتر آبتین حیدرزاده با ابراز نگرانی از افزایش مبتلایان به کرونا در گیلان اظهار کرد:۳۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان بستری هستند.

وی از بستری شدن ۶۰ بیمار در بیمارستان های استان طی روز گذشته خبر داد و افزود: تعداد بستری ها در اوایل خرداد۳۰ نفر بود و اکنون افزایش دو برابری داشته است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در طول پنج ماه گذشته بسیاری از افراد به دلیل پیشگیری از ابتلا از این بیماری در خانه مانده اند و در این میان کودکان بیش از سایرین دچار آسیب شده اند تصریح کرد: می توان با استفاده از فضای مجازی اتصال اجتماعی را با نزدیکان خود حفظ کرد و از مطالعه و پیگیری مستمر اخبار و اطلاعات اجتناب کرد.

حیدرزاده با بیان اینکه هفت شهرستان از ۱۶ شهرستان استان در وضعیت قرمز بیماری کووید ۱۹ قرار دارند، گفت: آستارا، انزلی، رشت، سیاهکل، لاهیجان، لنگرود و رودسر جزء شهرستان های قرمز استان هستند.

وی از کاهش تعداد ترخیص های روزانه در گیلان خبر داد و افزود: در حال حاضر بطور میانگین روزی۴۰ بهبود یافته از کرونا از بیمارستان های استان ترخیص می شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.