شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷

بارش باران در مازندارن ۶ درصد کاهش یافت

سد شهید رجایی

مازندران- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای مازندران از کاهش ۶ درصدی بارش ها در مازندران خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای مازندران، سیروس نیری اظهار کرد: تاکنون ۶۱۵ میلیمتر بارندگی در استان اتفاق افتاد که نسبت به سال گذشته ۶ درصد کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: بیشترین کاهش مربوط به شرق استان بوده که رقمی معادل ۱۷ درصد بود و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اتفاق افتاده است.

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای مازندران به رهاسازی ۲۰۰ میلیون مترمکعب از آب سدهای استان برای استفاده بخش کشاورزی در چهارماه اول فصل زراعی اشاره و یادآور شد: هم اکنون ۲۵۰ میلیون مترمکعب در سدهای مازندران ذخیره داریم که این رقم معادل ۵۵ درصد از حجم فعلی سدهای استان بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۵ میلیون متر مکعب کمتر است.

نیری در مورد سدهای شهید رجایی و البرز به عنوان ۲ سد مهم استان گفت: هم اکنون در سد شهید رجایی ۱۱۵ و در سد البرز ۱۱۰ میلیون مترمکعب ذخیره آب داریم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۵ میلیون مترمکعب کمتر است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);