یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶

لیلی گلستان درباره نمایشگاه صد اثر، صد هنرمند امسال:

با یک «یاعلی» به سوی خطر کردن رفتم

لیلی گلستان

بیست و هشتمین دوره نمایشگاه صد اثر صد هنرمند، رویداد تابستانی گالری گلستان، به دلیل شرایط وخیمی که کرونا به وجود آورده است در فضای مجازی برپا می شود.

قدس آنلاین: لیلی گلستان، مدیر گالری گلستان و طراح این رویداد با اعلام خبر فوق گفت:" از دهم مرداد تا اول مهر ماه صد اثر صد هنرمند در وب سایت و اینستاگرام گالری گلستان میزبان علاقه‌مندان به هنر و البته خریداران آثار هنری خواهد بود."

او گفت:" ٧١٣ اثر متقاضی شرکت در این دوره بودند که ٢٨٢ اثر منتخب شده به نمایش و فروش گذاشته می شود."

گلستان درباره چرایی برپایی صد اثر صد هنرمند در فضای مجازی گفت:" مردم مدام می پرسیدند صد اثر چه وقت بر گزار می‌شود .عادت کرده بودند که هر مرداد به این نمایشگاه بیایند، اما با آن جمعیتی که هر مرداد منطقه دروس را قفل می‌کرد چطور می‌شد در این اوضاع لعنتی کرونایی نمایشگاه را در گالری بر گزار کرد؟ البته با نمایش آنلاین ،تماشاچی خیلی خیلی بیشتری خواهیم داشت اما باید ببینیم از لحاظ فروش چه می‌شود . فال است و تماشا . من هم که همیشه دل به دریا می‌زنم و با یک یا علی به سوی خطر کردن می‌روم . می‌نشینیم به تماشا که امسال تقدیر این نمایشگاه محبوب چگونه خواهد بود."

صد اثر صد هنرمند معمولاً سکوی معرفی هنرمندان تازه و مقیم شهرستان است، لیلی گلستان در این باره گفت:" خیلی اسامی تازه دیدم که در کنار کسانی که هر ساله شرکت می‌کردند در این دوره آثارشان معرفی می شود. سهم هنرمندان مقیم شهرستان هم مانند همیشه بسیار بالاست؛ امسال اصفهانی‌ها غوغا کردند و حدود یک سوم آثار از اصفهان آمده است، از شیراز ،مشهد، رشت و کرمان هم کارهایی ارائه می‌شود."

او درباره حضور آثار چهره های شناخته شده گفت:"چند مجموعه دار کارهای زیبایی دادند آثاری از پرویز کلانتری، رضا مافی، فرامرز پیلارام، پروانه اعتمادی ، ناصر اویسی، اردشیر محصص،کامبیز درمبخش و ..."

گلستان درباره قیمت آثار گفت:" قیمت آثار از ۲۵۰ هزار تومان شروع می‌شود اما میانگین قیمت ها حدود یک تا پنج میلیون تومان است، گران ترین اثر هم ۹۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است."

او درباره دوری اش از گالری گلستان و عدم برگزاری نمایشگاه به روال همیشگی گفت:" چه کسی فکر می‌کرد که سر و کارمان به این کرونای ملعون بیفتد . واقعاً از پنج دقیقه دیگرمان خبر نداریم . خدا بخیر بگذراند.دیروز رفتم یک پرونده از گالری بردارم ، اشک به چشمانم آمد و خوب همه جا را نگاه کردم و شروع کردم به گرد گیری و در واقع غبار روبی جایی که سی و دو سال در آن زندگی و کار کردم و بسیار خوش بودم .خیلی دلم تنگ شده. امیدوارم زودتر از شر این ملعون راحت بشویم .آمین یا رب العالمین ."

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.