یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷

در جلسه کمیسیون ماده ۵ استان؛

تفاهم‌نامه تخصیص زمین به منظور تامین مسکن ایثارگران شهر مشهد به امضا رسید

تفاهم نامه

تفاهم‌نامه تخصیص زمین به منظور تامین مسکن ایثارگران مشهد مقدس بین اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی و شهرداری مشهد به امضا رسید.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از   استانداری خراسان رضوی، مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استان در حاشیه جلسه کمیسیون ماده ۵ که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: حسب تاکیدات استاندار محترم و در اجرای فصل دوم قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران همچنین در راستای تفاهم‌نامه فیمابین وزیر راه و شهرسازی و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، با هدف تامین مسکن برای اقشار هدف، خراسان رضوی به عنوان استان پیشرو این تفاهم‌نامه را عملیاتی کرده است.
مهدی سالیانی افزود: در این راستا موضوع تغییر کاربری ۴/۴ هکتار از اراضی تقی‌آباد واقع در انتهای الهیه در دستور کار کمیسیون ماده ۵ استان قرار گرفت و در ادامه با همگرایی که بین دستگاه‌های اجرایی استان از جمله شهرداری مشهد، بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره کل راه و شهرسازی استان بوجود آمد، این‌ تفاهم‌نامه منعقد شد.
وی اضافه کرد: با معرفی حدود هزار نفر از ایثارگران واجد شرایط توسط مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، موضوع این تفاهم‌نامه در استان و شهر مشهد که مورد پیگیری خانواده محترم شهدا و ایثارگران است محقق خواهد شد.
سالیانی متذکر شد: پیش‌بینی می‌کنیم ظرف یک ماه آینده واگذاری زمین توسط اداره کل راه و شهرسازی صورت گیرد و با توجه به قوانین موجود پروانه ساخت در اسرع وقت توسط شهرداری مشهد به صورت رایگان صادر و عملیات اجرایی آغاز خواهد گردید.
در ادامه حسین معصومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در سخنان کوتاهی گفت: امروز بسیار خوشحالیم که توانستیم قدمی برای جامعه ایثارگری برداریم لذا امیدواریم هر چه سریع‌تر زمینه‌های لازم پیگیری شود تا عملیات اجرایی آن آغاز گردد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی همچنین در ادامه بیان کرد: در راستای تکالیف قانونی اداره کل راه و شهرسازی و در راستای تفاهم‌نامه مقام عالی وزارت راه و شهرسازی با معاون رئیس جمهور در خصوص موضوع تحویل زمین و واحدهای مسکونی خانواده شهدا این تفاهم‌نامه منعقد شده است.
قدرت‌ا...ابک ادامه داد: این تفاهم‌نامه در شهر مشهد اتفاق می‌افتد و در سایر شهرهای استان هم برحسب توافقی که با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان داشتیم آمادگی اداره کل را در خصوص تامین زمین واحدهای مربوط به خانواده شهدا اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.